Предмет: Биология, автор: marina623221

особливості будови клітини бактерії їх значення у природі та у житті людини?​

Ответы

Автор ответа: nurikungarov1
1

Ответ:

Бактеріальна клітина зазвичай влаштована найпростіше в порівнянні з клітинами інших живих організмів. Бактеріальні клітини часто оточує капсула, яка є захистом від зовнішнього середовища. Для багатьох вільноживучих бактерій характерна наявність джгутиків для пересування, а також ворсинок.

Для виведення речовин, у тому числі факторів патогенності, у довкілля використовуються системи секреції. Клітинна стінка бактерій зазвичай містить пептидоглікан. За хімічним складом клітинні мембрани бактерій набагато різноманітніші за мембрани еукаріотичних клітин.

Объяснение:

Як правило, розміри клітин бактерій знаходяться в межах від 02 до 10 мкм. Існують, однак, бактерії, видимі неозброєним оком: клітини бактерії Epulopiscium fishelsoni, що мешкає в кишечнику риби-хірурга, досягають до 600 мкм у довжину і 100 мкм в діаметрі, а клітини Thiomargarita namibiensis, що населяє 00 діаметрі[1].Бактерій, клітини яких становлять менше 0,5 мкм у діаметрі, називають нанобактеріями, або ультрамікробактеріями, вони навіть здатні проходити через мембранні фільтри. Серед ультрамікробактерій є і вільноживучі види, наприклад, морська бактерія Sphingopyxis alaskensis, і непатогенні ендосимбіонти, наприклад, представники роду Holospora, що розмножуються в мікро-або макронуклеусі інфузорії-туфельки Paramecium caudatum. Багато ультрамікробактерій ведуть паразитичний спосіб життя, у тому числі мікоплазми, хламідії та рикетсії. Ультрамікробактерія Bdellovibrio bacteriovorus розмножується в периплазматичному просторі клітин інших бактерій та харчується продуктами лізису господарської клітини, за що її часто відносять до хижих бактерій [2].

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: nastyascagala