Предмет: Химия,
автор: hyggvfgdsa
срочно
В результаті спалювання органічної речовини масою 14,4г утворився вуглекислий газ об'ємом 22,4л та вода масою 21,6г . Відносна густина парів цієї речовини за гелiсм дорівнюс 18 . Виведіть формулу речовини .
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CxHy) = 14,4 г
V(CO₂) = 22,4л
m(H₂O) = 21,6 г
D(He) = 18
Найти: CxHy - ?
Знайдемо молекулярну масу речовини:
M(CxHy) = D(He) * M(He) = 18 * 4 = 72 г/моль
Складемо РХР:
0,2 моль 1 моль 1,2 моль
CxHy + O₂ = CO₂ + H₂O
n = 1моль n=1моль n = 1 моль
Визначимо кількість речовин
n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 14,4/72 = 0,2 моль
n(CO₂) = V(CO₂)/Vm = 22,4/22,4 = 1 моль
n(С) = n(CO₂) * n/n(CxHy) = 1* 1/0,2 = 5 моль
n(H₂O) = 21,6/18 = 1,2 моль
n(H) = 2 * n(H₂O)/n(CxHy) = 2 * 1,2/0,2 = 12 моль
n(С) : n(H) : = 5 : 12
Отже формула : С₅Н₁₂ - пентан
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: skickokristina3
Предмет: Физика,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: arinanovosolova
Предмет: Биология,
автор: Люда386
Предмет: География,
автор: marlow2004