Предмет: Химия,
автор: zoloto7112
Обчисліть масову частку домішок у технічному гліцеролі, якщо під час взаємодії його зразка масою 35 г із натрієм виділився водень об'ємом 11,76 л
Ответы
Автор ответа:
7
Ответ:
8%
Объяснение:
m(C3H8O3 с прим)=35 г
V(H2)=11,76 л
Решение:
Реакция взаимодействия металла со спиртом с получением водорода:
2CH2(OH)-CH2(OH)-CH2(OH)+6Na→
2CH2(ONa)-CH2(ONa)-CH2(ONa)+3H2
Запишем в брутто-формулах:
x г 11,76 л
2C3H8O3 + 6Na → 2C3H5O3Na3 + 3H2
2*92 г/моль 3*22,4 л/моль
m(C3H8O3)=x=(11.76*92*2)/(22.4*3)=32.2 г
тогда m(прим)=35-32,2=2,8 г
а w(прим)2,8/35=0.08=8%
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: plieskach2009
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: nurtazaulyb
Предмет: Математика,
автор: natalkaru
Предмет: Немецкий язык,
автор: Аноним
Предмет: История,
автор: zxccxz37