Предмет: Химия, автор: markggpavlust

5. Барій хлорид масою 41,6 г повністю прореагував з сульфатною кислотою. Обчисліть масу та кількість речовини утвореного осаду.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(BaCl₂) = 41,6 г

Найти: m(BaSO₄)  -? n(BaSO₄) - ?

М(BaCl₂) = 137 + 35 * 2 = 207 г/моль

М(BaSO₄) = 137 + 32 + 16 * 4 = 233 г/моль

Складемо РХР:

41,6 г                    х г

BaCl₂ + H₂SO₄ = BaSO₄↓ + 2HCl

n = 1 моль           n = 1 моль

M = 207 г/моль М = 233 г/моль                      

m = 207 г           m = 233 г            

41,6 г (BaCl₂)   - х г (ВаSO₄)

207 г (BaCl₂)    -  233 г (ВаSO₄)

m(ВаSO₄) = 233 * 41,6 : 207 = 46,82 г

Знайдемо кількість речовини ВаSO₄

n(ВаSO₄) = m(ВаSO₄) /М(ВаSO₄) = 46,82 /233 = 0,2 моль

Похожие вопросы