Предмет: ОБЖ, автор: podvisotskayaliza

Доведить, що оптимізм і вміння володіти емоціями е складовою оздоровчоï
системи

Ответы

Автор ответа: valeriaholonenko
0

Ответ:

Обміркуйте й обговоріть ситуацію. Восьмикласник Микита любить свого тата і часто дивується, як він може все встигати і бути таким активним і веселим. Одного разу Микита запитав про це, і батько відповів: «Розумієш, головне, щоб кожна твоя дія була погоджена з іншими діями. усе залежить від системи. і твоє здоров'я теж». Як ви вважаєте, що таке «система»? Що мав на увазі тато Микити?

Поняття про оздоровчі системи

Поняття «система» є багатоплановим. Що стосується оздоровчих систем, то це системи теоретичних знань і практичних методів, які забезпечують збереження здоров’я та формування здорового способу життя. Такі системи почали з’являтися вперше вже в стародавніх цивілізаціях Єгипту, Греції, Китаю, Індії.

За довгий час свого існування людство винайшло безліч різних оздоровчих систем. Наприклад, є фізичні оздоровчі системи, які пропонують відповідні фізичні вправи і режим активної діяльності, є оздоровчі системи, у яких розроблені правила раціонального харчування.

Будь-яка система побудована зі взаємозв’язаних і взаємозалежних частин — компонентів. Оздоровчі системи можуть містити різні компоненти, тому існують різні системи збереження та відновлення здоров’я людини.

Є традиційні та сучасні оздоровчі системи. Традиційні системи існують багато століть, і навіть тисячоліття. Вони поширилися по всьому світу з країн, які мають культуру, що розвивалася довго і безперервно. Сучасні оздоровчі системи з’являються в країнах з молодою культурою, і час їх існування ще невеликий.

Оздоровчі системи можна підрозділити також на науково обґрунтовані й народні. Перші з’явилися в результаті застосування теоретичних наукових знань, а другі сформовані в процесі народної практики. Сучасні науково обґрунтовані оздоровчі системи побудовані на наукових знаннях з психології й фізіології людини, враховують її вік, стать, індивідуальні особливості.

Вибрати для себе оздоровчу систему не просто. Такий вибір залежить від того, як людина вихована, у якій сім’ї виросла, до якої культури належить, які фізіологічні та психологічні особливості має, якого вона віку. Крім того, приймаючи рішення щодо оздоровчої системи, яка б вам підійшла, треба обов’язково порадитися з лікарем, добре обізнаним про стан вашого здоров’я, і враховувати, що різні оздоровчі системи можуть по-різному вплинути на здоров’я тієї чи іншої людини. Для того щоб правильно опанувати оздоровчу систему, часто потрібний учитель, який навчатиме вас особисто.

На жаль, не всі оздоровчі системи добре продумані й обґрунтовані. Вони бувають іноді досить примітивними, побудованими на якомусь одному оздоровчому методі, тобто мають невелику кількість компонентів. Перш ніж обрати оздоровчу систему, необхідно ознайомитися з такими системами детальніше.

Складові оздоровчих систем

Існує велика різноманітність оздоровчих систем, але їх усіх об’єднують деякі загальні складові (компоненти). До них належать:

• правильний режим праці та відпочинку;

• щоденна рухова активність;

• повноцінний нічний сон;

• раціональне харчування;

• відмова від шкідливих звичок;

• загартовування водою, повітрям і сонцем;

• оптимізм і вміння володіти емоціями;

• здатність протистояти стресам

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Pandora34
7. У якому рядку є речення з однорідними членами?
а) Гине безславно Самсон в самотині (Леся Українка);
б) Шляхетність, інтелігентність, відданість обов'язкові — все це було; у Васильченка (О.Гончар);
в) Усі вулиці Вербівки обсаджені вербами (І. Нечуй-Левицький);
г) Паморозь лежала скрізь: на дахах і деревах, на стерні і гичці, навіть на дорозі (М.Закусило).

8. У якому рядку є речення з однорідними членами?
а) У жодній енциклопедії світу не знайти вам цієї Зачіплянки (О. Гончар);
б) Вітер заносив руїни піском (П. Утевська);
в) Усі діяння, думи і сподівання закріплюються в слові (І. Вихованець);
г) Реве, стогне хуртовина, котить, верне полем (Т. Шевченко).

9. У якому рядку є речення з однорідними членами?
а) Кожен великий поет співає мотиви свого краю (Є. Сверстюк);
б) Остап ішов навпростець, минаючи вузькі, криві стежки (М. Коцюбинський);
в) Пливуть над річкою тумани (В. Мордань);
г) В хмарі, в мареві, в диму чорну бучу підійму (Г. Чупринка).

10. У якому рядку є речення з однорідними членами?
а) Дуби прийшли із сивого століття (Є. Гуцало);
б) Все більше нікому писать мені листи (І. Драч);
в) І сниться хлопцям — придане горою, комори, скрині, лантухи, вози (Л. Костенко);
г) Летять з гори санки і ґринджолята (Л. Костенко).