Предмет: Химия, автор: anafilonova81

8. (15 балів) Для консервування овочів на зиму бабусі знадобився оцет з масовою часткою оцтової кислоти 9 %. В кухонній шафі стояли дві пляшки: з оцтом (масова частка оцтової кислоти 3 %) та оцтовою есенцією (масова частка оцтової кислоти 70 %). 1) Допоможіть бабусі розрахувати об'єми розчинів, які знадобляться для приготування оцту необхідної концентрації об'ємом 0,5 л. Зважте на те, що густина кожного із розчинів дорівнює 1 г/мл. Обчислення виконайте з точністю до цiлих чисел. 2) Обчисліть масу кислоти, яка міститься в 0,5 л її розчину з масовою часткою розчиненої речовини 9%. 3) Іноді для консервування потребують розчин з масовою часткою оцтової кислоти 7%. Як маючи розчин з масовою часткою кислоти 9% добути 0,5 л розчину з масовою часткою кислоти 7%?


нужно срочно!!!!​


anafilonova81: я не могу, у меня мало ответов не могу в личку написать
andrejgarmas86: давай
andrejgarmas86: у меня есть 8
andrejgarmas86: 70% 6
Більше за 9% 67 частин
3% 61
0,5 : 67 = 0,007 (л)
0,007 * 6 = 0,045 (л) 70 % есенції
0,007 * 61 = 0,427 (л) -3% розчину
andrejgarmas86: давай скрін кіну
andrejgarmas86: напіші сюда
andrejgarmas86: і все
andrejgarmas86: я вопрос создам ответь
andrejgarmas86: і норм
andrejgarmas86: ответь на мой вопрос там бонус)

Ответы

Автор ответа: AniKirik
7

Ответ:

вот 9 с олимпиады

Объяснение:

,,,

Приложения:

anafilonova81: спасибо
andrejgarmas86: есть 7?
Автор ответа: andrejgarmas86
6

Ответ: 10 с олімпіади 1)Mме= D*M(He) = 8*4=32 г/моль

Мме-малярна маса елемента

M(He) - молярна маса гелію

D відносна щільність суміші по гелію

Мме = М(N₂)*ω(N₂) + М(O₂)*ω(O₂) + M(CO₂)*ω(CO₂)

де М(N₂)= 28 г/моль; М(O₂)= 32 г/моль; M(CO₂)= 44 г/моль - молярні маси газів, що входять до суміші.

ω(N₂); ω(O₂) та ω(CO₂) - об'ємні частки кожного з компонентів у суміші, виражені в частках одиниці.

ω(N₂) = 60% (за умовою) або 0,6 у частках одиниці, значить частку решти двох газів становить (1 - 06) = = 0,4

28 г/моль*0,6 +32 г/моль*X +44 г/моль (1-X) = 32 г/моль

32 = 16,8 + 32X + 17,6 - 44X

12X = -2,4

X = -2,4 : (-12)

X = 0,2

Значить об'ємна частка кисню у суміші дорівнює ω(O₂) = 0,2 або 20%.

Тоді об'ємна частка оксиду карбону дорівнює:

ω(СO₂) = (0,4 - Х) = 0,4 – 0,2 = 0,2 (або 20%)

Відповідь: азот – 60%, кисень – 20%, оксид карбону – 20%

2) Мме = М(N₂)*ω(N₂) + М(O₂)*ω(O₂) + M(С3Н8)*ω(С3Н8)

де М(N₂)= 28 г/моль; М(O₂)= 32 г/моль; M(С3Н8)= 44,1 г/моль - молярні маси газів, що входять до суміші.

28 г/моль*0,6 +32 г/моль*X +44,1 г/моль (1-X) = 32 г/моль

32 = 16,8 + 32X + 17,6 – 44,1X

X = -2,4 : (-12,1)

X = 0,1983

Значить об'ємна частка кисню у суміші дорівнює ω(O₂) = 0,1983 або 19,83%.

ω(С3Н8) = (0,4 - Х) = 0,4 – 0,1983  = 0,2017 (або 20,17%)

Відповідь: азот – 60%, кисень – 19,83%, оксид карбону – 20,17%

3)Ні

4) Етиламін (C2H7N)

Объяснение: на фото 8

Приложения:

anafilonova81: спасибо
andrejgarmas86: не за что
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: kozuharmasa7
Предмет: Математика, автор: daniilzahorulko018