Предмет: История, автор: samuranasta13

стислі відомості про князя Олега​

Ответы

Автор ответа: natiart06
1

Ответ:

Объяснение:Oлег належить до найбільш загадкових постатей давньоруської історії.  За літописами 882 року захопив Київ, убивши тодішніх правителів Аскольда і Діра, та оголосив, що Київ стане матір'ю городам руським. Правив від імені малолітнього князя Ігоря, але фактично був повноправним володарем. Історики здавна пов'язують з Олегом утворення Давньоруської держави. Адже починаючи з часів його князювання влада київського уряду поширюється не лише на Наддніпрянщину, а й на північні руські землі. Об’єднав навколо Києва безліч слов’янських племен.

Завдяки реформам Олега багато слов’янських племен перестають платити данину кочівникам, це зробило Давньоруську державу економічно сильною й відносно централізованою. Об’єднавши землі вздовж шляху «з варяг у греки», Олег мусив зіткнутися з Хозарським каганатом, який контролював шлях зі Сходу через Нижню Волгу на Каспій. У 907 р. відбувся перший похід князя Олега на Царгород. Це був похід, масштаби якого вражають навіть сучасних істориків. «Повість временних літ» яскраво відобразила небачений до того на Русі розмах походу: «Пішов Олег на греків*, залишивши Ігоря в Києві, взяв же з собою силу варягів і словен, і чуді, й кривичів, і мерю, і древлян, і радимичів, і полян, і сіверян, і вятичів, і хорватів, і дулібів, і тиверців... І з усіма цими пішов Олег на конях і в кораблях, і було кораблів числом дві тисячі». У поході на Візантію Олег велів поставити свої кораблі на колеса, а коли настав попутний вітер, пішов на штурм Царгорода. Похід виявився більш, ніж успішним. Сам же Олег факт перемоги зазначив закріпленням на воротах Царгорода свого щита.

У 909 р. 16 лодій (близько 800 дружинників) прорвались через хозарські землі в Каспійське море, підпливли до острова Абесгуна в Табаристані і спалили торговельний флот, що стояв там. У 910 р. ті ж руси зайняли Сарі. У 911 р. відбувся другий похід Олега на Царгород: він підписав другу угоду “Русі з греками”.

Завдяки військово-політичним діям Олега, наші торговці могли торгувати з Візантією без будь-яких мит, сама ж Візантія була змушена платити Русі величезну данину.

Завдяки своїм подвигам, Олег отримав прізвисько “Віщий“, яке свідчить про його успішність у військових і політичних справах, великий проникливості. Незвичайним і загадковим було все життя Олега, від народження до смерті.

За переказами, описаними в “Повісті минулих літ”, князю була передбачена смерть від улюбленого коня. Олег наказав відвести його і згадав про зловісне пророцтво лише через кілька років, коли той давно помер. Сміючись над волхвами, він захотів подивитися на кістки коня, і, вставши однією ногою на череп, сказав: «Чи не його мені боятися?». В ту ж мить, з черепа улюбленого коня виповзла змія, яка смертельно вжалила князя. Після його смерті влада перейшла до сина Рюрика, Ігоря.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: paytonzholchubekova
Предмет: Химия, автор: rainbekburkin20