Через дві твірні конуса, кут між якими дорівнює 60°, проведено площину, що утворює з площиною основи кут 30°.
Знайдіть висоту конуса, якщо площа перерізу
дорівнює 4 3 см2.
Ответы
Ответ:
Висота конуса дорівнює √3 см
Пошаговое объяснение:
Через дві твірні конуса, кут між якими дорівнює 60°, проведено площину, що утворює з площиною основи кут 30°. Знайдіть висоту конуса, якщо площа перерізу дорівнює 4√3 см².
1) Для побудови перерізу проводимо хорду основи АВ і з'єднуємо з вершиною С конуса. Так як твірні конуса СА і СВ рівні, то переріз - рівнобедрений трикутник АСВ з основою АВ.
За умовою ∠АСВ=60°, тоді:
∠CAB=∠CBA=(180°-60°):2= 60°
△ACB - рівносторонній.
2) Проведемо CD - висоту і медіану рівнобедреного трикутника ACB.
Оскільки CD⟂AB, OD - проекція CD на площину основи, то за теоремою про три перпендикуляри OD⟂AB, і тоді ∠CDO - кут між площиною перерізу і площиною основи.
За умовою ∠CDO=30°.
3) Площа перерізу за умовою дорівнює 4√3 см.
- Площа трикутника дорівнює половині добутку його сторони на висоту:
Так як CD - медіана трикутника АСВ, то:
AB=2•BD.
Розглянемо прямокутний трикутник CDB(∠D=90°).
Катет BD=CD•ctg∠CBD=CD•ctg60°, тоді знайдемо АВ.
Тому:
CD=2√3 см
4) Розглянемо прямокутний трикутник АОВ COD(∠O=90°). ∠CDO=30°. CD=2√3 см.
- Катет, що лежить навпроти кута 30° дорівнює половині гіпотенузи.
Тому, висота конуса дорівнює:
см
#SPJ1
