Предмет: Физика, автор: siper36

Коливальний контур складається з котушки індуктивністю L = 0,32 мГн і плоского конденсатора, площею пластин $ = 20 см?. Відстань між пластинами d = 1,0 мм. Визначте діелектричну проникність середо-вища є, яке заповнює простір між пластинами, якщо максимальне зна- чення напруги U. = 10 В, а сили струму 1, = 12 мА.

Ответы

Автор ответа: mathkot
2

Ответ:

Диэлектрическая проницаемость приблизительно равна 26,033

Примечание:

Считаем, что в условии опечатка и площадь пластин конденсатора равна 20 см²

Объяснение:

Дано:

L = 0,32 · 10⁻³ Гн

S = 20 см² = 0,002 м²

d = 0,001 м

U_{m} =  10 В

I_{m} = 12 · 10⁻³ А

\xi_{0} = 8,85 · 10⁻¹² Ф/м

Найти:

\xi \ - \ ?

-----------------------------------------------------

Решение:

По закону сохранения энергии для колебательного контура:

W_{e} = W_{m}

\dfrac{CU_{m}^{2}}{2} = \dfrac{LI_{m}^{2}}{2} \bigg | \cdot 2

CU_{m}^{2} = LI_{m}^{2} \Longrightarrow \boxed{C = \dfrac{ LI_{m}^{2}}{U_{m}^{2} } } - ёмкость конденсатора

Ёмкость плоского конденсатора:

C = \dfrac{\xi \xi_{0} S}{d}

\dfrac{ LI_{m}^{2}}{U_{m}^{2} } = \dfrac{\xi \xi_{0} S}{d} \Longrightarrow \boldsymbol{ \boxed{ \xi = \dfrac{ LI_{m}^{2}d}{\xi_{0} SU_{m}^{2} }}} - диэлектрическая проницаемость

Расчеты:

\boldsymbol \xi = (0,32 · 10⁻³ Гн · 144 · 10⁻⁶ А² · 0,001 м) /

/ (8,85 · 10⁻¹² Ф/м · 0,002 м² · 100 В²) \boldsymbol \approx 26,033

Ответ: \xi \approx 26,033.

Похожие вопросы