Які заходи безпеки під час рятувальних робіт?
Ответы
Ответ:
1. Перед початком робіт в осередках ураження та зонах руйнувань необхідно:
уважно оглянути зруйновані (пошкоджені) будинки і споруди,
встановити небезпечні та пошкоджені місця.
Заборонено без необхідності заходити у зруйновані (пошкоджені) будинки і споруди, які загорожують обвали.
Заходити в такі будинки необхідно тільки з найменш небезпечного боку, при цьому уважно прислуховуватись до характерних потріскувань або шороху, які вказують на можливість обрушення пошкоджених конструцій.
2. При виконанні робіт на висоті необхідно користуватись страхувальними засобами, місця (ділянки) огороджуються і позначаються спеціальними знаками. Організовується надійна страховка рятувальників, які рятують людей у зруйнованих чи пошкоджених будинках (спорудах) і завалах.
Не дозволяється проведення робіт у завалах одиночним рятувальникам (бійцям).
3. Для роботи на електромережах призначають підготовлених для цього людей. Всі роботи здійснюються після вимкнення електроенергії.
Забороняється торкатися електричних дротів та з’єднаних з ними металевих конструкцій.
4. При роботі на водопровідних, каналізаційних та газових мережах особовий склад ЦО повинен бути забезпечений ізолюючими протигазами. Наявність газу визначають газоаналізаторами, або іншими спеціальними приладами. Дозволяється працювати у фільтруючих протигазах з додатковими патронами (або спеціальними фільтруючими коробками) і користуватись інструментом із кольорового металуабо омідненим.
Забороняється курити, користуватись сірниками та інструментом, який при роботі з ним іскрить, поблизу загазованих ділянок.
Слід суворо дотримуваттись заходів пожежної безпеки. Не можна гасити палаючі метали (магній, натрій) чи електропристрої, що знаходяться під напругою, резервуари з бензином, гасом, матеріали, які зберігаються разом з негашеним вапном та карбідом кальцію, водою, а використовувати тільки вогнегасники.
Объяснение: