Предмет: Українська мова, автор: primacenkostanislav9

допоможіть будьласка розставити розділові знаки у складно підрядному реченні "Для того щоб створити щось красиве треба нести красу у душі" не можу зрозуміти​

Ответы

Автор ответа: uspex13
1

Відповідь:

(Для того щоб створити щось красиве), НАВІЩО?←[треба нести красу у душі].

Підрядна частина МЕТИ стоїть на початку речення і приєднується похідним складеним сполучником ДЛЯ ТОГО ЩОБ.

Можливий ще один варіант:

[Для того,→НАВІЩО? (щоб створити щось красиве), треба нести красу у душі].

У цьому випадку підрядна частина МЕТИ стоїть всередині речення і приєднується сполучником ЩОБ. Слово для того за такої будови виступають вказівним.

Пояснення:


primacenkostanislav9: Дякую велике!
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: Аноним
Предмет: Українська мова, автор: nakon2000
Завдання 2. Прочитати текст, виписати і охарактеризувати складні речення з різними типами зв’язку.
Б) Тин, як розділковий ряд, до якого припав від сільради трикутник шпоришів, а напроти — здичавілий сад, його,. скажені нетрі.Микола ставив крейдою знаки на кілках, що забіліли, обгорнуті в рисунок, мов ритуальні стояки древності.Андрій, оглянувши символи, сів і вчинив перегляд кишенькового добра в складі: лінзи, що збирає світло в огненну крапку, орластого гудзика, перламутринки з райдужним свіченням і красновисика в образі оленя.Погляд хлопця відхилений до сусіднього дворища: там — дія з участю трьох. Найменший, намірившися злізти на повітку, попросив помочі в середульшого. Той зчепив пальці, як підпору — ставити ногу. Спинається найменший, руками шарудить по кривій стіні... раптом послизнувся набік і впав. Піднявся, перейшов до краю стіни, де з попередньою поміччю повторив спробу, тримаючися за ріг повітки. Виліз би він але підійшов найстарший і потягнув за сорочку — знов падає хлопець. Хоч не так погано, як перший раз, бо середульший, звільнивши ліву руку, теж потягнув його за сорочку — в протилежний бік — і зрівноважив. Відходять утрьох від повітки і знаходять велику коробку. Найстарший кинув її об землю, аж заторохтіла; пішов далі в супроводі середульшого. Тоді найменший приставив її до стіни; злізши, як на підпору, простягнув руки і вчепився за покрівлю. Вгору потягнувся, помагаючи собі пальцями ніг, якими на стіні знаходив горбкуваті місця. Став на покрівлі і зробив крок-другий. Але виходить бабуся з повітки і кричить: — Злізь мені заразі — чого посурганився? Він, миттю блиснувши наниз, побіг до двох старших; з ними і зник. ( В. Барка)
Предмет: Українська мова, автор: nakon2000
Завдання 1. Переписати текст, виконати письмовий синтаксичний аналіз складних безсполучникових речень.
Короткий день минає, настає ніч зимня, довга пилипівська ніч. Чого за ту піч не передумаєш? Які думки не перейдуть через голову, через серце? А Пріська ж то за всю ніч і на волосину не заснула: як лягла звечора, та цілу ніч тільки й чутно було її глибоке зітхання, її гірке схлипування. Христя теж довго не спала: вона боялася, як то було прошлу і позапрошлу ніч, матір розважати... Знав Грицько, коли їй віддячити... А жалості в його - ні капельки!.. Як їй тепер завірити матір, що вона не винувата? Відкрити їй усі таємні розмови з Федором? Яка ж дочка-дівка відкриє може, і таке, за що мати, дознавшись, і косу нам'яла б; а як не знає, то воно й байдуже... Як же його сказати їй, та ще тепер, коли серце материне і без того обливається кров'ю, коли, може, вона тільки й бачила, тільки й чула голос батьків, як виряджала у ярмарок? Журба та досада гніздилася в душі, ножем поверталась у серці; Христя мовчала, слухаючи безодрадісне материне зітхання; чула, коли сльози падали з її очей, коли вона їх утирала. Молода душа довго не здерже такої ваги, такого лиха: вона знемагає під тим важким гнітом. Не видержала й Христя; сон - не сон, а якась утома почала її розхитувати, закривала заплакані очі.