Предмет: История, автор: rocsolana111

Зробіть  висновки про житло, одяг, їжу простих українців 19 ст​

Ответы

Автор ответа: svetkaustyanskaya148
1

Ответ:

Зовнішній вигляд будинку свідчив про заможність і вподобання господаря. Зовні стіни фарбували, прикрашали різьбою, у вікна інколи вставляли кольорове скло, робили ґанки. Усередині будинки заможних господарів були багатокімнатними, мали за європейською модою парадні зали, вітальні, кімнати для гостей і слуг, кабінет господаря, спальню, кухні тощо. Оселі ж міської бідноти своїм виглядом залишалися майже незмінними від попередніх часів і нагадували сільські хати, оточені городами й садами.

У першій половині XIX ст. для одягу населення українських земель характерним було поєднання народних традицій, яких дотримувалася більшість селянства, і впливів європейської моди, що їх охоче наслідували міщани й заможні верстви суспільства.

Однак значна частина української еліти Наддніпрянщини не забувала народних традицій.

Вплив європейського романтизму і початки українського національного відродження спричинили звернення її представників до народних традицій в одязі. Народне вбрання користувалося серед них популярністю й було своєрідним відображенням пробудження національної свідомості українських патріотів. Повсякденними стравами українців у XIX ст. були, як і колись, борщ, пшоняний куліш, різні каші, галушки, вареники, картопля, вівсяний кисіль. Страви з птиці готували переважно в неділ, а з м'яса - лише на свята. Варені та смажені яйця теж були прикметою святкового столу. В піст до столу часто подавали

рибну юшку, а на свята пекли пироги з рибою.

Із напоїв домашнього виробництва

найпоширенішими були узвари зі свіжих та сушених

фруктів і квас. Хмільний мед і пиво в цей період залишалися на святковому столі, проте наприкінці століття їх готували вже рідше. Українці полюбляли виготовляти різноманітні наливки й настоянки.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: parizoda1984