Предмет: Химия, автор: rakitin770

знайдіть молекулярну формулу газоподібного вуглеводню, якщо відомо, що при спалюванні, 5,13 л цієї речовини утворюється 33г карбона(IV) оксиду і 13,5 г води ​


dyexfnf: провірьте в умові ціфра 5,13 л????

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
2

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(CxHy)= 5,13 л

m(CO₂) = 33 г

m(H₂O) = 13,5 г

Знайти: CxHy-?

0,23 моль        0,75 моль  0,75 моль

CxHy  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

1 моль                х моль           у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CO₂) = m(CO₂)/М(CO₂) = 33/44 = 0,75 моль

n(С) = n(CO₂)= 0,75 моль

n(H₂O) = 13,5/18 = 0,75 моль

n(H) = 2 * n(H₂O)  2 * 0,75 = 1,5 моль

n(С) : n(H) = 0,75 : 1,5

Індекси мають бути цілі числа , тому ділимо обидва індекси на менший 0,75 і отримаємо

n(С) : n(H) = 1 : 2

маємо просту формулу : СН₂

m(CxHy) = n(С) *М(С) + n(H) *М(Н) = 0,75 * 12 + 1,5 * 1 = 10,5 г

М(CxHy) = Vm * m(CxHy) : V(CxHy)  =  10,5 * 22,4 : 5,13 = 46 г/моль

k = М(CxHy)/М(СН₂) = 46 : 14 = 3

Отже формула С₃Н₆  

Похожие вопросы