Предмет: Литература, автор: Nazazariy

Джеймс Олдрідж (нар. 1918). «Останній дюйм». Проблема взаємин між батьками і дітьми план​

Ответы

Автор ответа: lgladkova329
7

Я думаю, що проблема взаємин дорослих і дітей існувала у всі часи. Людям різного віку складно зрозуміти один одного. Набагато гірше, коли людині і не треба це розуміння, як Бену з оповідання Дж. Олдріджа Останній дюйм.

Бен, професійний льотчик, займався зйомкою фільму про акул, тому що роботу за професією знайти було складно, а потреба в грошах примушувала його приймати будь-які пропозиції, що обіцяють гарний прибуток. Вирушаючи на зйомку в загублену в море Акулячу бухту, Бен взяв із собою сина Деві – самотнього, неприкаяного дитини, який

у десять років розумів, що мати ним не цікавиться, а батько – чужа людина, різкий і небагатослівний, не знає, про що з ним говорити в ті рідкісні хвилини, коли вони бували разом.

Коли Бен залишався наодинці із хлопчиком, він частенько почував каяття совісті й почуття провини, що не може створити довірчих відносин з сином, не знаходить шляхи до його серця. Однак варто було Деві зникнути з поля зору льотчика, як Бен геть-чисто забував про його існування. Він навіть забув взяти воду або сік, коли вони летіли в безлюдну Акулячу бухту.

А хлопчику, як і кожній нормальній дитині, хотілося мати люблячого й турботливого батька, здатного дати відповіді на питання, що цікавлять. Бен же на всі запитання хлопчика тільки дратувався і був різкий, а Деві ніяковів і замикався в собі від цього крику. Грубуваті і глузливі слова батька часто зачіпали й кривдили ранимого і сором’язливого хлопчика, тому він намагався задавати поменше питань, і то – тільки по суті.

Але ось трапилася біда. Бен настільки постраждав від акул, що не міг сам вести літак. І тепер він не пошкодував, що взяв з собою сина. Деві не тільки зумів перев’язати батькові рани й витягти його в літак, але й самостійно, керуючись рідкими вказівками знесиленого від втрати крові батька, привести літак у Каїр і вдало посадити його. Так любов Деві подарувала батькові друге життя. І батько зрозумів, що є на світі речі важливіші літаків і роботи. Змінившись внутрішньо, він вирішив у що б то не було дістатися до серця сина, і я впевнений, що це у нього вийде.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: kirovivan15072010
Предмет: Русский язык, автор: Stra1nix
найти два фразеологизма

1. Всё дальше уходит Великая Отечественная война в прошлое, но память о ней жива в сердцах и душах людей. 2. В самом деле, как можно забыть наш беспримерный подвиг, наши невосполнимые жертвы, принесённые во имя победы над самым коварным и жестоким врагом – фашизмом. 3. Четыре военных года по тяжести пережитого не могут сравниться ни с какими другими годами нашей истории. 4. Важнейшей чертой минувшей войны был её всенародный характер, когда за общее дело на фронте, в тылу, в партизанских отрядах боролись все: от мала до велика. 5. Пусть не все рисковали в одинаковой степени, но отдавали себя без остатка, свой опыт и труд во имя грядущей победы, которая досталась нам очень дорогой ценой.
6.Но память человека со временем ослабевает, из нее по крупицам уходит сначала второстепенное, менее значимое и яркое, а затем и существенное. 7. К тому же все меньше становится ветеранов, тех, кто прошел войну и мог бы рассказать о ней. 8. Если в документах и произведениях искусства не будут отражены самопожертвование и стойкость народа, то горький опыт прошлых лет забудется. 9.А этого нельзя допустить.
10 Тема Великой Отечественной войны на протяжении десятилетий питает литературу и искусство. 11.О жизни человека на войне снято немало прекрасных фильмов, созданы замечательные произведения литературы.12. И тут нет какой-либо преднамеренности, есть боль, не покидающая душу народа, который потерял за годы войны миллионы человеческих жизней. 13.Но самым главным в разговоре на эту тему является сохранение меры и такта в отношении к правде войны, к ее участникам.
Предмет: Алгебра, автор: nno190514