Предмет: Химия,
автор: Martim
Оксид кальцію (CaO) масою 2,8 г обробили нітратною кислотою (HNO 3 ) масою 7 г. Знайти яка з двох речовин узята з надлишком та масу одержаного нітрату кальцію (Са(NO 3 ) 2 ) .
Alexei78:
напиши перевод на русский
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
дано
m(CaO) = 28 g
m(HNO3) = 7 g
-----------------
m(Ca(NO3)2) - ?
M(CaO) - 56 g/mol
n(CaO) = m/M = 28 /56 = 0.5 mol
M(HNO3) = 63 g/mol
n(HNO3) = m/M = 7 / 63 = 0.11 mol
n(CaO) > n(HNO3)
CaO +2HNO3-->Ca(NO3)2 + H2O
n(HNO3) = n(Ca(NO3)2 ) = 0.11 mol
M(Ca(NO3)2) = 164 g/mol
m(Ca(NO3)2 ) = n*M = 0.11 * 164 = 18.04 g
ответ 18.04 гр , CaО - Избыток
Объяснение:
Похожие вопросы
Предмет: ОБЖ,
автор: Vivien83
Предмет: История,
автор: vhodf
Предмет: Математика,
автор: meowozing2
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: aidaagaspaeva84
Предмет: Литература,
автор: milkfprtn12345