СОС ПО ИСТОРИИ ПЛИЗ СРОЧНО
1.Чим був зумовлений наступ білогвардійців навесні 1919 р.?
2. Чим можна пояснити невдалі дії армій УНР та УГА?
3. Охарактеризуйте суть денікінського режиму. Яку реакцію населення він викликав? Чому?
Ответы
1. Влітку 1919 р. у боротьбі за оволодіння Україною зійшлися білогвардійські війська і Червона армія. Нові спроби прорватися в центральні райони України робила також армія УНР. Боротьба між цими трьома силами визначила характер воєнних дій улітку 1919 р.
Нестабільність політичної обстановки в УСРР ще з весни 1919 р. згубно впливала на ситуацію на зовнішніх фронтах, що проходили територією Донбасу і Правобережжя. Після евакуації військ Антанти з південних районів республіки більшовицьким військам в Україні протистояли білогвардійські частини Денікіна, які наступали в Донбасі, а також військові з'єднання Директорії, що діяли на заході.
2. Спільний похід армій УНР та ЗУНР у липні—вересні 1919 року (або Похід українських армій на Київ-Одесу) — найуспішніша самостійна наступальна операція українських збройних сил періоду української революції.
3. Денікінський режим в Україні — військова диктатура, встановлена генерал-лейтенантом А.Денікіним 1919 на більшій частині території України. Правління Денікінців тривало з 30 серпня 1919 по 16 грудня 1919 р.
Мети режиму стосовно України було визначено в декларації Денікіна «До населення Малоросії».