Цікаві факти з життя Рильського
Ответы
Amazing Ukraine – Дивовижна Україна
КУЛЬТУРА
Цікаві факти з життя Максима Рильського – ІНФОГРАФІКА
AMAZING UKRAINE18 БЕРЕЗНЯ, 2021
Максим Тадейович Рильський (народився 19 березня 1895 року в Києві, помер 24 липня 1964 року в Києві) – український поет, перекладач, літературознавець, мовознавець, громадський діяч і академік Академії наук України.
Максим Рильський належить до числа українських письменників, які залишили частину своєї душі в катівнях НКВС. Як і його близький друг Остап Вишня, поет заради порятунку власного життя змушений був зайняти місце в дружних рядах творчих людей, які співали славу радянському режиму. Рильського називають співцем українського Відродження, поетом-філософом, романтиком слова, але нерідко на адресу поета звучать і звинувачення в пристосуванстві.
Читай також: Зворушливі вірші Максима Рильського
Цікаві факти з життя Максима Рильського - ІНФОГРАФІКА
ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ МАКСИМА РИЛЬСЬКОГО – ІНФОГРАФІКА
Цікаві факти про Максима Рильського
Батьки назвали сина на честь українського героя — Максима Залізняка.
Батько вчив Максима читати й писати українською, що було тоді нетиповим явищем, адже у школах викладали тільки російською. Саме батько навчив Максима любити рідну природу та книги.
Першою книгою, яку прочитав хлопчик, став “Робінзон Крузо” Даніеля Дефо у перекладі Бориса Грінченка.
Рильський почав писати рано, перший вірш було надруковано, коли йому було лише 12 років.
Перша юнацька збірка Максима Рильського «На білих островах» вийшла у 15 років – 1910 р.
Рильський чудово грав на фортепіано. Музики вчив його сам Микола Лисенко, батьків друг, у родині якого він довгий час жив. Максим Тадейович назвав композитора “сонцем української музики” й присвятив йому кілька віршів.Максим спершу навчався в домашніх умовах, потім — у приватній гімназії в Києві. Деякий час він жив і виховувався в родинах М. Лисенка та О. Русова.
Після приватної гімназії Рильський у 1915-1918 роках навчався на медичному факультеті Київського університету Св. Володимира, потім — на історико-філологічному факультеті Народного університету в Києві, заснованому за гетьмана Павла Скоропадського, але жодного з них не закінчив.
У 1920-х роках Рильський належав до мистецького угруповання «неокласиків», переслідуваного офіційною критикою за декадентство, відірваність від сучасних потреб соціалістичного життя.