До розчину магній карбонату масою 128г. з масовою часткою 0,8 долили розчин сульфатної кислоти до повної їх взаємодії. Обчисліть масу та кількість речовини солі та об'єм газу, що утворилися під час реакції.
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(p-нуMgCO₃) = 128 г
w(MgCO₃) = 0,8
Найти: m(MgSO₄) - ? V(СО₂) - ? n(MgSO₄)- ?
М(MgCO₃) = 24 + 12 + 16 * 3 = 84 г/моль
М(MgSO₄) = 24 + 32 + 16 * 4 = 120 г/моль
Обчислимо масу MgCO₃ у вихідному розчині:
m(MgCO₃) = m(p-нуMgCO₃) * w(MgCO₃) = 128 * 0,8= 102,4 г
Складемо РХР:
102,4г х г у л
MgCO₃ + H₂SO₄ → MgSO₄ + CO₂ + H₂O
n = 1 моль n= 1 моль n = 1 моль
М = 84 г/моль М = 120 г/моль Vm = 22,4 л/моль
m = 84 г m = 120 г V = 22,4 л
102,4 г (MgCO₃) - х г(MgSO₄)
84 г (MgCO₃) - 120 г (MgSO₄)
m(MgSO₄) = 120 * 102,4 : 84 = 146,28 г
Знайдемо кількість речовини MgCO₃ в розчині
n(MgCO₃) = m(MgCO₃)/М(MgCO₃) = 102,4/84 = 1,22 моль
З РХР бачимо, що
n(MgSO₄) = n(MgCO₃) = 1,22 моль
Знайдемо об'єм газу, що утворилися під час реакції:
V(СО₂) = 22,4 * 102,4 : 84 = 27,3 л