Предмет: История, автор: pentukandriy2083

СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛОВ!!!!!
Яку думку підтримаєш ти? Поясни свій вибір, використовуючи історичні джерела.

На засіданні круглого столу на тему «Значення Кирило-Мефодіївського братства» думки науковців розділилися на дві групи. Одна частина обґрунтовувала думку з листа шефа жандармів графа Орлова до імператора Миколи І в якому він написав: «Общество было не более как ученый бред трех молодых людей». Інші науковці погоджувалися з висловом Михайла Грушевського: «Від Кирило-Мефодієвського братства веде свою історію весь новий український політичний рух».

Ответы

Автор ответа: terp1mo
7

Ответ:я погоджусь з другим варіантом тому що 29 вересня виповнюється 150 років від дня народження Михайла Грушевського. Видатний історик та громадсько-політичний діяч не лише очолював український рух, а й творив саму Україну. Проте, якщо його історичний доробок є загальновизнаним, то результати його політичної діяльності оцінюють по-різному. Поширеною є думка, що історик Михайло Грушевський був значно успішнішим, ніж політик та державний діяч.У наш час Михайла Грушевського беззастережно вшановують як видатного науковця – автора фундаментальної багатотомної праці «Історія України-Руси». Він не лише дослідив українську історію, а й запропонував нову історичну концепцію, в якій обґрунтував окремішність української історії від російської.

«Володимиро-Московська держава не була ані спадкоємницею, ані наступницею Київської, вона виросла на своїм корені, і відносини до неї Київської можна б скорше прирівняти, наприклад, до відносин Римської держави до її ґалльських провінцій», – доводив Михайло Грушевський у своїй статті «Звичайна схема «русскої» історії і справа раціонального укладу історії східного слов’янства».

Объяснение:поставь лучший ответ пж

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним