Предмет: Українська література, автор: princessanime422

СРОЧНО ДАЮ 50 Б, 8 класс
Написати твір (1 сторінка) на тему: Усвідомлення громадянської позиції людини як одного з проявів духовності". (на основі творчості Т.Шевченка і Л.Українки). ​

Ответы

Автор ответа: serto456
1

Ответ:

Глибока філософія прихована у словах В. Джеймса: «Суспільство деградує, якщо не отримує імпульсів від окремих особистостей; особистість деградує, як­що не отримує співчуття від усього суспільства». Я думаю, однією із таких осо­бистостей, яка підштовхнула суспільство до активних дій у боротьбі за волю, свободу народу був і залишається Т. Шевченко.

Не кожного члена суспільства можна назвати громадянином, а лише людин­у у з активною життєвою позицією. Вона докладає максимум зусиль, щоб жилося краще усім.

Ідея утвердження активної громадянської позиції людини-патріота стала провідною у вірші «Минають дні, минають ночі…» Ліричний герой роздумує над швидкоплинністю життя. День за днем воно наближає людину до вічності. Але сидіти і чекати свого кінця — це є не лише ганебним для людини. Це злочин про­ти суспільства. І Шевченкові слова звертання до долі більше нагадають молитву:

Не дай спати ходячому,

Серцем замирати

І гнилою колодою

По світу валятись

Лише істинний гуманіст здатен прожити власне життя для людей, захищаючи їхні інтереси. Саме любов є найбільшою рушійною силою.

А дай жити, серцем жити

І людей любити…

На час написання вірша поет уже мав гіркий досвід стосунків із владою. Він розумів, що царизм докладає всіх зусиль, щоб зберегти єдину і неподільну Російську імперію та самодержавство. Свої переживання він озвучує устами лі­ричного героя:

Страшно впасти у кайдани,

Умирать в неволі…

Але він, істинний громадянин, найбільше боїться померти, не залишивши по собі жодного сліду. Для нього інтереси народу і рідного краю є надто дорогими.

А ще гірше — спати, спати,

І спати на волі —

І заснути навік-віки,

І сліду не кинуть

Ніякого…

Цей вірш не втратив своєї актуальності. І я впевнена, що ніколи не втратить. Держава буде існувати доти, доки будуть жити люди, готові служити їй вірою і правдою, захищати її інтереси, а отже, захищати людей. Особисто я не хочу «гнилою колодою по світу валятись». І я вірю, що, коли виросту, то служитиму людям і любитиму їх.

Объяснение:сори что огромний текст ты потом перепишеш основное

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: dinarazhebessinovamu
9. Найди словосочетание, в котором есть имя существительное женского рода, 3-го склонения, в творительном падеже. а) гордиться сестрой б) поделиться новостью в) задуматься о матери г) присмотреться к вещи 10. Найди словосочетание, в котором есть имя прилагательное мужского рода, в родительном падеже. а) холодного вечера б) холодной ночи г) холодному дню в) холодным утром 11. Найди предложение, в котором выделенное слово является глаголом. Определи предложение с однородными членами. а) Мороз разрисовал узорами стекло окна. б) Ваня дохнул на стекло и вывел пальцем своё имя. в) От мороза поверхность реки блестела, как стекло. г) Разлившееся молоко стекло со стола на пол. 12. Найди грамматическую основу в предложении. На заборе распушил хвост соседский кот. а) распушил хвост б) кот соседский в) кот распушил г) на заборе распушил 1. Определ рение. 2. Дай хар гласн согла HOCTV 3. Опреде образец юр-ма 10 ​
Предмет: Математика, автор: zhannochka1802