Предмет: Химия, автор: kossa53448

Хімічний елемент-метал знаходиться у III групі головній підгрупі ПС.
Масова частка металу в його оксиді – 52,9%. Визначити метал.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Формула вищого оксиду III групи R₂O₃.Масова частка металу в його оксиді - 52,9%, тоді масова частка Оксигену в сполуці складає:

100% - 52,9 % = 47,1%

Так як в сполукі 3 атоми Оксигену , то це 3 * 16 = 48 г/моль і тоді

48 г/моль - 47,1%

R₂O₃ г/моль - 100%

R₂O₃ = 48 * 100% : 47,1% = 102 г/моль молекулярна маса сполуки

102 - 48 = 54 г/моль це 2 атоми невідомого металу

54 : 2 = 27 г/моль молекулярна маса металу

Цей метал - Алюміній (Al), він знаходиться в III групі головній підгрупі ПС

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: gromykosofia50