Предмет: Химия,
автор: vad0zik
СРОЧНО 100 БАЛЛОВ ДАЮ!!!
1. Маса алкану об'ємом 1 л (н. у.) становить 4,464 г. Виведіть молекулярну формулу алкану. Назвіть речовину.
2. Виведіть формулу вуглеводню в якому масова частка Карбону складає 82,76%, Гидрогену- 17,24%. Відносна густина парів його за киснем дорівнюється 1,8125.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Загальна формула алканів : CnH2n+2
M(CnH2n+2) = m(CnH2n+2) * Vm/V = 4,464 * 22,4/1 = 100
Cn+ H2n+2 = 100
12n+2n+2 = 100
14n = 100 - 2
14n = 98
n = 98 : 14
n = 7
Отже формула алкану : C7H16 - гептан
2)
Дано:
w (С) = 82,76% = 0,8276
w(H) = 17,24% = 0,1724
D (О2) = 1,8125
Найти: СхНу - ?
M(О2) = 32 г/моль
M(CxHy) = D(О2) * M(О2.) = 1,8125 * 32 = 58г/моль
Знайдемо кількість речовин С , Н у сполуці
n(C) = m(C) * M(CxHy) / M(C) = 0,8276 * 58/12 = 4 моль
n(Н) = m(Н) * M(CxHy) / M(Н) = 0,1724 * 58/1 = 10 моль
n(C) : n(H) = 4 : 10
Отже формула сполуки С4Н10 - бутан
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: kirillmalyx12309
Предмет: Химия,
автор: vv8002223
Предмет: Биология,
автор: alinayakovleva250120
Предмет: Английский язык,
автор: krasulyu126373
Предмет: Геометрия,
автор: Аноним