Предмет: География, автор: dimapozitive14

2. Складіть схему субрегіонів Азії. Чому Західна Азія має історичну назву Близький Схід?
3. Знайдіть країни, що не мають виходу до моря. Назвіть переваги приморських країн
4. Знайдіть субрегіони, в яких немає монархій
5. Впізнайте країни за описом:
а) унітарна з плановою економікою, на її території найвище у світі плоскогір'я
б) високорозвинена острівна країна в епіцентрі землетрусів, один з трьох економічних центрів світу
в) острівна країна, велика за площею, багата на лісові ресурси, курорти, олово
г) відносно бідна високогірна країна, в якій немає залізниць, але є найвища вершина світу, найглибша ущелина, свій календар і своя система відліку часу
д) східно-азійська невелика країна з розвиненою економікою та високим рівнем доходу. Має вихід до 3 морів: Японського, Жовтого та Східно-Китайського​

Ответы

Автор ответа: sun27112010
0

Ответ:

Объяснение:рупа природних країн, що включає Малоазійське, Вірменське й Іранське нагір'я, Межиріччя, Аравійський півострів, Левант, Кавказ (частково), Копетдаг.

Територіально Передня Азія охоплює Кіпр (її також відносять до Європи) та Туреччину, Грузію, Вірменію, Азербайджан, Іран, Афганістан, Ліван, Сирію, Йорданію, Ізраїль, Палестину, Ірак, Кувейт, Синайський півострів Єгипту, Саудівську Аравію, Ємен, Катар, Оман, ОАЕ, Бахрейн.

Західна Азія є синонімом Передньої Азії, але використовується здебільшого як політичний термін. Політична Західна Азія охоплює ту ж саму територію, але іноді без Грузії, Вірменії, Азербайджану (їх відносять до Європи).

Аравійський півострів і Межиріччя також поєднують у Південно-Західну Азію.

Північні райони Передньої Азії (Передньоазійське нагір'я) є однією з ланок середземноморського геосинклінального пояса, у якому молоді складчасті структури обрамляють більш давні тверді серединні масиви, що й привело до формування тут типового рельєфу нагір'їв з більше високими окраїнними хребтами й зниженими в порівнянні з ними внутрішніми плоскогір'ями.

Аравійський півострів і Левант відносяться до давніх платформових структур Гондвани й за своїми геологічними й геоморфологічнимии особливостями близькі до суміжних районів Африки.

Рівнини Межиріччя сформувалися на місці передгірного прогину, що виник між альпійськими структурами на півночі і платформовими на півдні.

Загальною рисою природи є панування аридних ландшафтів із широким поширенням (особливо на півдні) пустель, напівпустель і сухих степів, наявністю величезних безстічних областей. Лише узбережжя Середземного, Чорного, півдня Каспійського морів, а також південний захід Аравійського півострова й деяких гірських районів відрізняються кращою зволоженістю, що визначає поширення субтропічних, а на Аравійському півострові — тропічних лісових і чагарникових формацій.

З корисних копалин тут виділяються великі родовища нафти (головним чином у басейні Перської затоки й на Апшеронськім півострові).

Передня Азія — аридний регіон, що потерпає від посух, з убогими й непостійними опадами (ASCAD 1997). Близько 80 відсотків території регіону належить до напівпустель і пустель (AOAD 1995). Найбільшим природним лихом регіону є посухи.

Сільське господарство більшості країн Передньої Азії зосереджено у розвитку екстенсивного скотарства (у багатьох районах — кочового), що використовує пасовищні угіддя.

Клімат Азії надзвичайно різноманітний. На півночі він дуже холодний, на півдні — жаркий, на східних і південно-східних окраїнах материка переважно вологий, а в центральних районах — посушливий. Першопричина різноманітності клімату Азії — нерівномірне надходження на її поверхню сонячної радіації, що пов'язано з розташуванням цієї частини світу в усіх географічних поясах Північної півкулі. Так, області Азії біля екватора отримують удвічі більше сонячної радіації, ніж території за Полярним колом.

Похожие вопросы
Предмет: Информатика, автор: alinasirocina7
ДАМ 100 БАЛОВ ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ
Задание 1. Проекты с разветвлениями в среде Python (6 баллов).

Создайте проект для вычисления значения выражения x = (a + 3 * b) / (2 * a – b). Проект должен содержать разветвление, поскольку содержит действие деления (значение выражения (2 * a – b). не должно равняться 0, поскольку на 0 делить нельзя). Сохраните проект в папке с именем задание 1.

Задание 2. Проекты с циклами в среде Python (6 баллов).

Создайте проект для вычисления суммы n чисел, первое из которых равно заданному числу, а каждое следующее на 20 больше предыдущего.

Построим математическую модель для этой задачи:

• входные данные: первое число (х), количество чисел (n), число, на которое каждое следующее не больше предыдущего, (20);

конечные результаты: сумма этих чисел (s);

• формулы: x = x + 20 – для вычисления следующего числа; s = s + x – для вычисления следующего значения суммы.

1. Создайте проект с окном размера 400х300 пикселей.

2. Определите, какие компоненты нужно разместить на форме для ввода входных данных и вывода результатов. Разместите их в форме. Подпишите их. Сохраните проект в папке с именем задание 2.
Предмет: История, автор: strashnaj
12. Берлінський мур було зведено в
А серпні 1960 р.
Б серпні 1961 р.
В серпні 1962 р.
Г серпні 1963 р.
13. Правильно позначена лінія розмежування на Корейському півострові після Корейської війни на карті
14. США заборонили імпорт кубинського цукру, тому що
А Ф. Кастро хотів націоналізувати американські компанії на Кубі
Б Куба різко підвищила ціну на свій цукор
В Куба відмовилась експортувати цукор до США
Г Куба заборонила експорт американських товарів
15. Радянські війська були введені в 1979 р. до Афганістану, щоб
А не допустити поширення на країну впливу Іранської революції
Б не допустити поширення ісламського фундаменталізму в регіоні
В не допустити переорієнтації Афганістану на США
Г перетворити Афганістан на сировинний придаток СРСР
16. Установіть відповідність.
1 анексія
2 багатополюсний світ
3 «нове політичне мислення»
4 розрядка
А примусове приєднання, захоплення однією державою території іншої держави; може відбуватися без проведення бойових дій
Б визнання того, що ядерна війна не може бути засобом досягнення політичних та інших цілей; деідеологізація зовнішньої політики
В період покращення відносин між США та СРСР
Г облаштування світу, у якому існує декілька центрів політичного й економічного впливу
Д інформаційні технології, що мають на меті виведення з ладу процесів управління суспільством