Предмет: География,
автор: proma1709
35 балів У тій точці Північної півкулі, де перебуває корабель, Сонце опівдні стоїть над горизонтом під кутом 53 градуси 20 мінут. Того самого дня опівдні Сонце перебуває в зеніті на паралелі 12 градусів 20 мінут пн.ш. На якій географічній широті перебуває корабель?
(надіслати тільки розв'язок задачі).
Ответы
Автор ответа:
4
Ответ:
Объяснение:
Высота Солнца = 90°- Широта + склонение
Солнце в зените на 12°20м, то есть склонение Солнца также равно 12°20м
Отсюда широта = 90°+ склонение - высота
= 90°+12°20м - 53°20 м = 90°-41° = 49°СШ
Ответ: 49°.
Можно подсчитать иначе.
Зенит 90° = широта 12°20 м
если высота Солнца станет 53°20 м, то его значение уменьшится на 36°40 м, а значит и широта станет больше на это же значение.
Имеем. 12°20 м + 36°40 м = 49°
Похожие вопросы
Предмет: Информатика,
автор: maslovanatalia591
Предмет: Геометрия,
автор: timurtykva
Предмет: Українська мова,
автор: roma48762
Предмет: Математика,
автор: Аноним
Предмет: ОБЖ,
автор: Anismm12