Предмет: Литература, автор: Filmonn

1Укажіть, яке з тверджень є правильним щодо суті романтизму:
а)протиставлення ідеальних уявлень буденній реальності;
б)наявність правил та канонів;
в)тенденція до типізації ,настанова на ,, правдиве" відображення світу.


2)Першим циклом збірки "Книги пісень" Г. Гейне є:
а)"Ліричне інтермецо"
б) "Знову на батьківщині"
в)" Страждання юності"

3) 92 вірші Г.Гейне українською перекладено
а) Л.Первомайським;
б)Лесею Українкою;
в)М.Старицьким.

4)Укажіть чим займався Дж, Байрон ,перебуваючи у Греції:
а)допомогав грекам визволотись від турецького ярма;
б)вивчав фольклор;
в)збирав добровольців для організації боротьби з Наполеоном.

5)Основною ідеєю поезії " Мій дух ,як ніч Дж.Байрона є:
а) кохання;
б)любов до Бога;
в) сила мистецтва.


6)Основний засіб розкриття психології головного героя поеми "Мазепа" Дж, Байрона:
а)авторська характеристика;
б)монолог;
в) щоденник героя.
7)Укажіть ,які твори належать перу Г,Гейне:
а)" Незнаю,що сталось зо мною";
б)"Мазепа";
в)Міх дух,як ніч";
г)" Самотній кедр ...".

8)Один із жанрів літератури, в якому дійсність зображуеться через передачу почуттів, переживань, думок ліричного героя - це...
9)Вірші Гейне вирізняються надзвичайним ......

10)Поясніть у чому відмінність літератури доби Просвітництва від доби Романтизму.
11)На прикладі творів Дж,Байрона поясніть особливості романтичної літератури 19 століття.

Дати розгорнуту відповідь на запитання:
12)Чим сучасні твори Г.Гейне і Дж,Байрона?

Ответы

Автор ответа: annamoroz311207
3

Відповідь:

Пояснення:

1 - А

2 - В

3 - Б

4 - А

5 - В

6 -Б

7 -А Б Г

8 - Лірика

9 - ліризмом, душевністю, у них яскраво й тонко відображено біль і переживання зболілого серця.

10 - Якщо Просвітництво характеризується культом розуму і заснованої на його засадах цивілізації, то романтизм стверджує культ природи, почуттів і природного в людині.

11 - Байрон увійшов у світову літературу яскравим новатором, вільним, сильним поетом. У першому періоді творчості Байрона ще немає оригінальності. Він наслідує Бернсу. Вірш “Хочу дитиною бути я вільною” написано в наслідування цьому шотландському поетові.

Ліричний герой бажає порвати зі світом, титулом, товаришами і з усім родом людським, так як не може жити серед рабів. Він хоче злитися з природою, де все “гармонійне і немає брехні”.

Сильний вплив на Байрона надали поети епохи Класицизму і Просвітництва. Романтизм поета позначається не в запереченні класицизму, а у відтворенні його. Йому близька форма класичних віршів, наприклад, “На смерть майстра Фокса”.

У тематичному відношенні перші вірші Байрона – про рідний дім, школу, університет, любов, а також переклади творів давніх авторів.

Другий період позначається у Байрона самим значним твором – “Паломництво Чальда Гарольда”. У сучасників він мав фантастичний успіх. Цей твір відповідає заповітним сподіванням сучасників, в ньому порушені найболючіші питання часу. У поемі відбилися настрої розчарування, які широко поширюються в Європі після краху волелюбних ідеалів французької революції.

Загальною темою поеми є трагедія післяреволюційної Європи, чий визвольний порив завершився пануванням тиранії.

В основу твору ліг розрізнений щоденник записів Байрона в подорожі. Але є єдиний стрижень, сполучна ланка – образ головного героя. Художник перебував ніби на зламі двох епох, його погляди суперечливі. Байрон більше сучасників зберігає спадкоємність з естетикою класицистів, освічених ідеями 18 століття. Вона виражається насамперед у тому, що поет був прихильником мистецтва розумного, ясного, насиченого думкою і надав прямий моральний вплив на читача.

У цьому сенсі Байрон був ворожий романтичній концепції мистецтва.

У “Паломництві Чальда Гарольда” Байрон наслідував класичним канонам. Автор уважний до відтворення високих, героїчних сторін дійсності, осмислення в класичному світлі минулого і сьогодення. Поема відрізняється піднесеністю поетичного словника і образної системи.

Тоді чому ця поема – шедевр романтичної літератури? Тому, що сучасники Байрона зіткнулися з новим, незвичним явищем. Їх вразив вигляд головного героя, якого не знала класична література. Він не був схожий на героя класицизму.

Слабкий, грішний, у всьому зневірений, Чальд Гарольд відправився в далеку дорогу, слухняний лише покликам серця. У нього немає задумів і завдань. Але мандрівник стає свідком гноблення, боротьби.

Завдяки прийому подорожі ми бачимо страждання Іспанії, громадянську війну в Албанії, Греції. Все це описується в романтичній живописній манері, з великою кількістю літературних відступів, вносить в поему пристрасно-ліричний тон, шаленість у вираженні емоцій.

Байрон завжди вимагав правдивості в зображенні явищ. До кінця свого життя він був справжнім патріотом Англії. Всією своєю творчістю він доводив необхідність боротьби з насильством і злом. Поет завжди виступав за свободу вибору, дій кожної людини.

Ніхто так, як він, не показував характер людини в її глибоких суперечностях.

У своїй творчості Байрон торкався психологічних та суспільних питань. Поет став для своїх читачів зразком чесності і незалежності. І зараз Байрон продовжує залишатися для нас мудрим наставником.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: ylica228
Изучите документ и ответьте на вопросы

Апрельский пленум 1985 г. – лето 1987 г. В рамках первого этапа были предприняты тщетные попытки реализовать концепцию ускорения. Как предполагало руководство страну выведет из застоя борьба с пьянством и распущенностью. Но основной упор делался на приобретение приборов гражданских отраслей машиностроения, что позволит к 1990 г. увеличить число станков, отвечающим мировым стандартам, до 90%. В аграрном секторе ускорение виделось во внедрении достижений НТР. Между тем, всякие идеи ускорения в отсутствии рынка и частной собственности становились иллюзиями. Очень быстро несостоятельность концепции ускорения выявилась в сельском хозяйстве. Государственная колхозно- совхозная система уже по своей природе не могла воспринять достижения
НТР. Колхозники, будучи бесправными, были равнодушны к общественному производству и воспринимали эту работу как своеобразную обязанность.
Поэтому об интенсификации производительности труда не могло быть и речи. Что касается наведения порядка, то введённые законы повысили производительность лишь на 1%, и тот держался всего год. В результате государство недосчиталось 67 млрд. рублей и обострению ситуации на потребительском рынке. В средней Азии и Казахстане были вырублены бесчисленные насаждения виноградных культур, которые до сих пор не удалось восстановить.

- Каковы признаки кризиса 1980-х годов:

Политические

Экономические

Социальные