Треба написати реферат на 12 сторінок на тему Поняття мовного етикету, прошу допомогти налити води ще на сторінок 4, бо те що міг по факту зробити вже написав.
Ответы
Ответ:
Мовний етикет і мовна етикетна поведінка
Скачать реферат на тему Мовний етикет і мовна етикетна пов
Відправити на e-mail
Скачать реферат
Роботи за темою:
• Мовні обов’язки громадян (реферат)
• Стереотипи мовної поведінки сучасної волинської молоді: типологія звертань (реферат)
• Засоби та резерви підвищення ефективності уроків іноземної мови Для навчання спілкуванню на іноземній мові необхідно забезпечити мовну взаємодію його учасників: вчителя та учнів. Вчитель повинен бути (реферат)
• Умовні речення. Порівняльні речення (реферат)
• Польська мовна ситуація в селищі Микулинці та селі Лучка Тернопільського району Тернопільської області (реферат)
06.10.2010
Переглядів: 7607 Скачувань: 773
Уривок з реферата
Мовний етикет і мовна етикетна поведінка
План
Вступ
1. Основні поняття про етикет.
2. Особливості мовного етикету.
3. Роль жестів в мовній етикетній поведінці.
4. Природа конфлікту і вміння ним керувати.
5. Ефекти мовної етикетної поведінки.
6. Характеристики бесіди.
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Етика – філософська наука, об’єктом вивчення якої є мораль, тобто форма суспільної свідомості, суспільний інститут, який виконує функцію регулювання поведінки людини.
Слова “мораль”, “етика” сприймаються в наш час неоднозначно. Порядна людина має зважати на вимоги моралі. Є речі, які не може дозволити собі порядна людина, так само як є те, чого вона не може робити, доки лишається собою. Ми маємо виконувати свій обов’язок, протистояти нахабству й жорстокості, бути чуйними, ввічливими, створювати навколо себе атмосферу приязні та відкритості – якщо, звичайно, прагнемо бути людьми й жити по-людськи.
Нарешті, головним показником і водночас основною сферою реалізації моральної культури спілкування є актуальні процеси міжсуб’єктної взаємодії, актуальні стосунки між людьми. Нині існує чимало збірок конкретних настанов і рекомендацій щодо практичної організації міжлюдських взаємин; загальновідомий взірець подібної літератури – популярні книжки Д. Карнегі (1888 – 1955). Згаданого автора, як і інших метрів даного жанру, нерідко звинувачують – і не без підстав – у надмірному практицизмі, що узаконює маніпулювання людською моральною свідомістю. А проте деякі правила спілкування, запропоновані американським фахівцем, безперечно, заслуговують на увагу: “Щиро цікавтеся іншими людьми”, “посміхайтеся”, “будьте хорошим слухачем”, “ніколи не кажіть людині, що вона не має рації” (себто не залишайте нікого у переконанні його повної неправоти) та ін.
Якщо перелічені правила, як і багато подібних до них, явно мають певний раціональний сенс, то поряд із ними в культурному спілкуванні ми дотримуємося й суто формальних, на перший погляд, настанов, так само як і чистісіньких умовностей. Сукупність таких формальних правил, що регулюють зовнішні прояви людських стосунків (поводження з людьми, форми звертання, вітання, вибачення, подяки, поведінка в місцях загального користування, манери, одяг тощо), називають етикетом.
1.Основні поняття про етикет.
Слово „етикет” - французького походження. „Etiquette” у перекладі означає ярлик, етикетка й церемоніал, тобто порядок проведення певної церемонії. У російську мову це слово ввійшло в XVIII сторіччі, коли складався придворний побут абсолютної монархії, установлювалися широкі політичні й культурні зв’язки Росії з іншими державами.
Норми етикету носять єднальний характер, вони як би припускають угоду про те, що вважати прийнятним у поводженні людей, а що - не прийнятним. У зв’язку із цим спостерігається надзвичайна строкатість правил етикету в різних народів, обумовлена особливими умовами їхнього історичного розвитку. Кинути обгризену кістку іншій людині, на наш погляд, - принизити її. Шведський мандрівник Э. Лундквіст розповідає, що в папуасів Нової Гвінеї саме навпаки. Поділитися в такий спосіб своєю їжею вважається в них вищим проявом дружніх почуттів. Якщо в нашому поданні плюнути на кого-небудь значить символічно виразити презирство, то в американських індіанців плювок лікаря на пацієнта вважається знаком благовоління. Погладжування щоки в Італії означає, що бесіда настільки затяглася, що починає рости борода, але балакучий іноземець не зрозуміє натяку.
Дійсно, етикет є форма суспільного контролю за поводженням кожної людини, і порушення етикету викликає ті або інші санкції. Вони можуть бути різними: починаючи від осудливого здивування й кінчаючи штрафом за порушення громадського порядку.
Значення «етикету».
Термін "етикет" означає форму, манеру поводження, правила чемності й ввічливості, прийняті в тому або іншому суспільстві.
Особливістю того, що називається етикетом, є сполучення формальних правил поведінки в заздалегідь певних ситуаціях зі здоровим глуздом, раціональність вкладеного в них змісту.
Практичне значення етикету полягає в тому, що він дає можливість людям без особливих зусиль використати вже готові форми загальноприйнятої ввічливості для спілкування з різними групами людей і на різних рівнях.