Предмет: Химия, автор: pidbilskijdenis

Розв*яжіть задачу: який об*єм газу виділиться при взаємодії 80 гр хлоридної кислоти, з масовою часткою кислоти 15%, з калій карбонатом.​

Ответы

Автор ответа: nikolaygr
1

Відповідь:

m(HCI)=80*15/100=12г

K2CO3+2HCI=2KCI+CO2+H2O

M(HCI)=36,5г/моль

n(HCI)=12/36,5=0,33моль

n(HCI):n(CO2)=2:1

n(CO2)=0,33/2=0,165моль

V(CO2)=22,4*0,165=3,7л

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: kasensanzhar2004