Коли й чому стало можливим освоєння долину Ганга? ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНООООООООООО!!!!!!!!!ДАЮ 50 БАЛЛОВ
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Індійська держава досягла розквіту за правління царя Ашоки в 3 ст. до н. е. Про діяння цього індійського царя відомо із численних написів на каменях, вирізьблених за його наказами. Найвідомішу з «колон Ашоки» зверху прикрашали фігури чотирьох левів.
• Поміркуйте, чому це зображення стало гербом сучасної Індії.
• Згадайте, у яких країнах Давнього Сходу обожнювали тварин і чому.
1. Якими є природно-географічні умови Індії?
Давня Індія була розташована на півдні Азії, за Гімалайськими горами. Природні умови Індії напрочуд різноманітні. У долині річки Інд і сусідніх гірських районах (Північно-Західна Індія) рідко випадають дощі, розливи Інду трапляються тільки під час танення снігів у горах. Вологі вітри не досягають долини Інду, тож через сухий клімат рільництво тут потребує зрошування.
Уздовж долини Гангу (Північно-Східна Індія) простяглися тропічні ліси - джунглі. Тут росли бамбук, манго, очерет, лотос. Водилися королівські тигри, носороги, леви, слони, мавпи, змії. Для заняття землеробством потрібно було вирубувати ліси. Клімат цієї частини Індії визначають вітри Індійського океану. У жовтні-листопаді (одразу після жнив) тут наставала тепла зима з найнижчою температурою до +5 °С. У червні-серпні тривав двомісячний дощовий сезон. Коли опади не припинялися довше, починалися руйнівні повені. Верхня частина кам’яної колони індійського царя Ашоки з м. Сарнатх. Середина З ст. до н. е.
Більшість населення Давньої Індії проживало в невеликих поселеннях, оточених суцільною стіною або парканом для захисту від нападників та диких звірів. Одноповерхові будівлі були розташовані навколо водоймища. Житла мали одне вікно, закрите дерев’яними ґратами. Дах робили з листя та тростини. Кімнати вмебльовували ліжками та плетеним столом, біля якого сиділи на підлозі. У підсобних приміщеннях у глиняних та мідних горщиках зберігали продукти (масло, перець, спеції, мед). Цей посуд використовували лише для приготування та зберігання їжі. За тарілки слугувало листя. 2. Що відомо про найдавнішу цивілізацію в долині Інду?
Найдавніші держави та міста в Індії існували в 23-18 ст. до н. е. Від 20-х років 20 ст. в Індії провадять великі археологічні розкопки. На сьогодні відомо понад 500 поселень індської цивілізації з населенням до 100 тис. осіб. Першими були відкриті стародавні поселення Мохенджо-Даро та Хараппа. Вулиці в цих містах перетиналися під прямим кутом. За захисні споруди правили мури. Як основний будівельний матеріал для спорудження дво- й триповерхових помешкань городяни використовували обпалену цеглу. Індійські міста мали найдосконалішу на всьому Давньому Сході каналізацію. У долинах Інду та його приток зводили іригаційні споруди. Урожай збирали двічі на рік. Індійці вирощували пшеницю, ячмінь, горох, диню, бавовник, у вологіших районах сіяли рис. Розводили корів, буйволів, овець, кіз, свиней, віслюків і різні види домашньої птиці. Близько 2000 р. до н. е. приручили слона.
Давні жителі Індії вміли виплавляти мідь, виготовляти скло, ювелірні вироби, знали й використовували гончарний круг. З Індії до інших країн вивозили бавовняні тканини, слонову кістку, коштовні камені, золото й цінні породи деревини.