Помогите умоляю дам 30 балов. Дам найкращу відповідь!!!!!!!
Ответы
Відповідь:Родовід:
1Карл I Великий, Римський Імператор
2.. Піпін III Короткий
3. Бертрада Лаонська
4. Карл Мартел
5.Ротруда
6.Харіберт
9. Альфаїда Саксонська
10. невідомо
11. невідомо
12. Мартен
13. Бертрада з Прюм
14. невідомо
15.невідомо
Особисті якості:
Король був дуже простий і помірний у своїх звичках. У звичайні дні вбрання його мало відрізнявся від одягу простолюдина. Вина він пив мало і ненавидів пияцтво. Обід його в будні складався всього з чотирьох страв, не рахуючи смаженого м'яса, яке самі мисливці подавали прямо на рожнах, і яке Карл вважав кращим за будь-яку іншу страву. Під час їжі він слухав музику або читання. Його займали подвиги стародавніх, а також твір святого Августина «Про град Божий». Після обіду в літній час він з'їдав кілька яблук і випивав ще один кубок, потім, роздягнувшись догола, відпочивав дві-три години. Вночі ж він спав неспокійно: чотири-п'ять разів прокидався і навіть вставав з ліжка. Під час ранкового одягання Карл приймав друзів, а також, якщо була термінова справа, яку без нього важко було вирішити, вислуховував спірні сторони і виносив вирок. У цей же час він віддавав розпорядження своїм слугам і міністрам на весь день.
Внутрішня політика:
794 року на місці термального курорту кельтів і римлян в Аахені Карл почав будівництво величезного палацового комплексу, закінченого 798 року. Протягом 790—802 років булоздійснено спроби встановлення законів для конжного підвладного племені, щовідбулося у створення збірок звичаєвого права, зокрема Фризької, Тюринзької, Саксонської правд.
Перетворившись спочатку в зимову резиденцію Карла, Аахен поступово став постійною резиденцією, а з 807 року — постійною столицею імперії. Карл зміцнив деньє, яке стало важити 1,7 грама. Слава Карла поширилася далеко за межами його володінь; посольства з чужих земель часто з'являлися при його дворі, як, наприклад, посольство Гарун ар-Рашида 798 року. 804 року відбувається перша військова сутичка з данами на чолі із Годфредом
У лютому 806 року Карл заповів розділити імперію між своїми трьома синами. Людовіку повинні були відійти Аквітанія і Бургундія, Піпіну — Італія і Німеччина на південь від Дунаю, а Карлу Молодому — Нейстрія, Австразія і Німеччина на північ від Дунаю. Однак 810 року помер Піпін, а 811 — Карл Молодий. Незадовго до смерті, 813 року Карл закликав до себе Людовіка, короля Аквітанії, єдиного ще живого сина від Гільдегарди, і, скликавши урочисті збори знатних франків усього королівства, 11 вересня призначив його, за загальною згодою, своїм співправителем і спадкоємцем, а потім поклав йому на голову корону і наказав надалі іменувати його імператором і августом. Незабаром після цього в нього розвинулась висока гарячка, він зліг у ліжко. На початку січня до гарячки приєднався плеврит, і 28 січня 814 року імператор помер. Його поховали у збудованій ним же палацовій церкві Аахена. За наполяганням Фрідріха I Барбаросси поставлений ним антипапа Пасхалій III канонізував Карла Великого.
Зовнішня політика:
Карл Великий (768-814 р.). 50 військових походів за 46 років правління.
- Війна з лангобардами (770-ті) – приєднання до Франкського королівства.
- Війна з арабами на Піренеях - Сарагосу взяти не вдалося, баски напали і побили ар'єргард (французький епос «Пісня про Роланда» XI ст. і іспанський «Пісня про Сіда»).
- 778 – завоювання Іспанії до р.Ебро, створює «Іспанську марку» – форпост захисту Франкської імперії від арабів.
- 772-804 – війни з Саксонією та приєднання – вихід на Балтійське море.
- 777 - вожді присягають на вірність Карлу та приймають християнство. Потім - повстання саксів, але підкуп знаті допомагає Карлу придушити їх.