цікаву інформацію про крота
Ответы
У кротів чорна блискуча шерсть. Її особливість у тому, що вона не має будь-якого нахилу, а росте прямо. Це дозволяє кроту вільно пересуватися у своїх апартаментах як вперед, так і назад. Описуючи зовнішність нашого гостя, важко не помітити руки-базуки звірка. На відміну від інтернет-фрика свої кінцівки цей хлопець прокачав не просто так. Якщо інші комахоїдні копають тунелі передніми зубами, то кроти перетворили свої лапи на лопати.
Ответ:
Кріт — це тварина, яка не представляє своє життя без тваринного білка, т. е м’яса. Він поглинає його у величезних кількостях, приблизно стільки ж, скільки сам важить або навіть більше. Улюбленеі ласощі крота — це дощові черв’яки. У такого маленького по виду крота в роті аж 44 зуба! Хижак за своєю природою кріт має ще й ікла.
У кроті зібрані кілька будівельних машин — так, ніс відіграє роль «буравчика», їм він орудує безупинно. Лапи ж крота виконують роль екскаватора. Прохідність цих «будівельних атрибутів» досягає гранично 30 см за одну хвилину. Швидкість руху крота по виритому ним тунелю становить 25 метрів в хвилину. Це не проходить дарма для кротової вовни — від зіткнення зі стінами нори шуба досить швидко стирається. Але, мудра природа все передбачила, ці звірі линяють по 3-4 рази на рік, кожен раз обзаводившись нової «шубою».
Коли-то хутро крота цінувався досить високо. З хутрових шкурок кротів робили маски для захисту обличчя від обмороження. Ці маски призначалися для пілотів, що літали на літаках, де не було захисту пілота від вітру і холоду. Така маска з ніжною м’якою шубки досить ефективно захищала обличчя пілота. хутро має брудовідштовхуючі властивості.
З давніх часів люди визначали за кротовим норами, яка буде зима. Якщо кріт починав рити нору з північної сторони, тепла, з південної – холодна. Із заходу, значить, волога, а якщо зі сходу, то суха.
Кроти настільки не пристосовані жити в неволі, що спроби вчених та біологів створити для них відповідні умови та вивчати їх, не увінчуються успіхом досі. Всі спроби розводити кротів в неволі закінчувалися крахом: тварини незабаром гинули.