•1. Які ферменти виділяються слинними залозами?
Ответы
Ответ:
ферменти амілазу і мальтазу.
Объяснение:
Ответ:За добу виділяється близько 2 л слини. Вона багата на ферменти, а саме муцин - який допомагає змочувати і склеювати їжу, амілаза - який сприяє розщепленню крохмалю до глюкози, лізоцим - що має бактерицидну, знезаражує їжу. Склад, кількість і властивості слини залежать від характеру їжі, стану організму тощо.
Объяснение:Біохімічні процеси травлення відбуваються за участі ферментів — білків, які виробляються травними залозами. Функція ферментів — розщеплення складових їжі до молекул, які організм може використовувати під час обміну речовин. Різні ферменти призначені для розщеплення певних речовин: амілаза розщеплює вуглеводи, пепсин — білки, а ліпаза — жири (мал. 8.1).
Особливістю ферментів є те, що вони значно прискорюють швидкість реакції (каталізують реакцію).
Для нормальної роботи різним ферментам потрібні певні умови (насамперед кислотність середовища й температура). Температура в організмі здорової людини є майже сталою, а от кислотність у відділах травної системи значно відрізняється. Вона створює найбільш сприятливі умови для роботи ферментів, які «працюють» у цій ділянці травного каналу.
Секреція, склад і функції слини
Слину в людини виробляють (секретують) три пари слинних залоз: привушні, піднижньощелепні та під’язикові (мал. 8.2). Слина складається переважно з води (до 99 %). Решта (1 %) — це органічні (білок муцин і ферменти, зокрема лізоцим, який руйнує клітини бактерій) та неорганічні речовини (солі Натрію й Калію).
Основна функція муцину — зробити харчову грудку слизькою. Це полегшує процес ковтання й дозволяє харчовій грудці легко просуватися стравоходом. Функція ферментів слини — розщеплення крохмалю спочатку до дисахариду мальтози (ферментом амілазою), а потім до глюкози (ферментом мальтазою).
Гігієна ротової порожнини
Поширеними захворюваннями ротової порожнини є карієс зубів та запалення ясен.
Догляд за ротовою порожниною:
чистити зуби та ясна двічі на день;
після їжі бажано полоскати ротову порожнину чистою теплою водою;
відвідувати стоматолога для профілактичного огляду (щонайменше раз на рік).
Важливим для профілактики захворювань ротової порожнини є раціональне харчування. У раціоні мають бути білки, вітаміни (особливо С і D) та мінеральні речовини (сполуки Кальцію, Фосфору, Флуору).