Тонкую железную пластину массой 100 г погружали в 250 г 20%-ного раствора медного купороса. Через некоторое время доску вынули из раствора, промыли и высушили, и ее масса составила 102 г. Найдите массовую долю веществ в растворе после извлечения пластинки.
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m₁ = 100 г
m₂ = 102 г
m(р - нуCuSO₄) =250 г
w(CuSO₄) = 20% = 0,2
Найти: w(CuSO₄) - ? w(FeSO₄) - 7
Складемо РХР:
CuSO₄ + Fe = FeSO₄ + Cu
За рівнянням реакції, бачимо що
n(CuSO₄) = n(Fe) = n(FeSO₄) = n(Fe) = х , тоді
m(CuSO₄) = 160x; m(Fe) = 56x; m(FeSO₄) = 152x; m(Fe) = 56x
Маса пластинки змінилася за рахунок того, що 64х г Сu осіло на пластинці, а 56х г Fe з пластинки перейшло в розчин. Отже:
m₂ - m₁ = 102 - 100 = 2 г
64х - 56х = 2
8х = 2
х= 0,25 (моль)
Визначимо масу CuSO₄, що вступила в реакцію, та масу FeSO₄, що утворилася в результаті реакції:
m₁(CuSO₄) = 160 * 0,25 = 40 г
m(FeSO₄) = 152 * 0 25 = 38 г
У вихідному розчині маса CuSO₄ становила:
m(CuSO₄) = m(р-ну) * w(CuSO₄) = 250 * 0,2 = 50 г
Отже, після реакції в розчині залишилося CuSO4:
m₂(CuSO₄) = 50 г - 40 г = 10 г
Якщо маса пластинки збільшилася на 2 г, то маса розчину зменшилася на 2 г.
Отже, m(р-ну) = 250 г - 2 г = 248 г
Визначимо масові частки солей в новоутвореному розчині:
w(CuSO₄) = m₂(CuSO₄) / m(р-ну) * 100% = 10/248 * 100% = 4%
w(FeSO₄) = m(FeSO₄) / m(р-ну) * 100% = 38/248 * 100% = 15,32%