як леся українка використовуе антитезу в поемі давня казка.Помогите.
Ответы
Відповідь:
Цікаве у Вас завдання, а головне відповідь на нього немає де списати)) Пропоную свій варіант.
Визначення поняття «антитеза».
Антитеза - протиставлення людських характерів, обставин, композиційних елементів тощо. Для створення антитези використовуються антоніми. Тобто, це щось зовсім діаметрально протилежне, як війна і мир, добро і зло. Вічна боротьба і спір між красивим і корисним, світом духовним і матеріальним.
Саме так побудований сюжет поеми Лесі Українка «Давня казка». Навіть головні герої повна протилежність один одного. Поет «не був співцем.., бо зовсім не вмів співати», зате лицар Бертольдо хвалиться, що голос має, але не «тямить віршувати». У них різні риси характеру, тому що поет «до всього догодний», «щасливий завди і вільний», а лицар «лихий, гордий та завзятий». Мірило щастя у цих героїв також різне. Лицар, глузуючи, стверджує, що з лігкістю замінив би «химерний, таємний світ надхмарний» поета на «наземне справжнє графство» і на «підхмарний замок гарний». Той світ, який вибудував кожен з героїв, те життя, яке вони прожили, зовсім різні. Використання автором антитези для опису такого різного життя, ще більше підкреслює всю глибину прірви, яка пролягла між ними. Наприклад, «Люди мучились, як в пеклі,/Пан втішався, як у раю», «Пан гуляв у себе в замку, —/ У ярмі стогнали люде», «В мужика землянка вогка,/В пана хата на помості», «У мужички руки чорні,/ В пані рученька тендітна». Антитезу використала Леся Українка, щоб порівняти умови проживання героїв поеми. У Бертольдо «сила статків та маєтків», а у поета «убога оселя». Антитеза використана у останніх словах поета, який стверджує, що нічого важливішого для нього немає, як вільні його думки, легкокрилі його вірші та пісні, тому що «не поет, у кого думки/ Не літають вільно в світі,/а заплутались навіки/в золотії тонкі сіті».
Тема цієї вічної боротьби звучить навіть у останіх словах поеми. Щоб підкреслити це протистояння автор знову використовує антитезу, стверджуючи, що після закінчення війни діла і слова,«То скінчиться давня казка,/ А настане правда нова».
Пояснення: