Предмет: Химия,
автор: daniil0909200623
Виведи молекулярну формулу алкену, якщо відомо, що для спалювання його
ка об'ємом 6л потрібен кисень об'ємом 27 л. Обчисли об'єм вуглекислого
що під час цього утвориться. Об'єми всіх газів виміряно за однакових умов.
daniil0909200623:
СРОЧНО ПОЖАЙЛУСТ
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Обчислимр кількість алкену і кисню:
n(CnH2n) = V(CnH2n)/Vm = 6/22,4 = 0,27 моль
n(О2) = V(О2)/Vm = 27/22,4 = 1,21 моль
Загальна формула алкенів СnH2n, тоді
n=0,27 моль n = 1,21 моль
CnH2n + 1,5nO2 = nCO2 + nH2O
n = 1моль n = 1,5 моль
Складемо пропорцію:
1,21 = 1,5n * 0,27
1,21 = 0,405n
n = 1,21 : 0,405
n = 3
тоді формула алкену C3H6 - пропілен
Oтже, рівняння реакції виглядатиме так:
C3H6 + 4,5O2 = 3CO2 + 3H2O
кількість О2 = 1,21 моль, кількість СО2 = x моль
тоді пропорція:
4,5/3 = 1,21/x
x = 1,21 * 3/4,5 = 0,81 моль - СО2
V(CO2) = 0,81 * 22,4 = 18 л
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: FRODO23
Предмет: История,
автор: zakirovaaisa0
Предмет: Химия,
автор: madsti3366
Предмет: Русский язык,
автор: Ryjdnggjfeyh
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним