Предмет: Українська література, автор: WUNR

ШВИДЕНЬКО! ДАЮ 70 БАЛІВ! Дати розгорнуту відповідь на питання: Чому говорять, що М.Куліш перекинув місток між епохами? ШВИДЕНЬКО! ДАЮ 70 БАЛІВ!

Ответы

Автор ответа: elmirabahmutska
1

Ответ:

Миколу Куліша називають творцем “модерної драми”. Але драматург змушує й сьогодні сприймати один із своїх кращих творів не очима, а серцем, читати й перечитувати його, сміятися і замислюватися над проблемами сьогодення, які корінням своїм сягають у далеке минуле. Сюжет п’єси відомий ще з часів Мольєра і Карпенка-Карого. Та в М. Куліша він заіскрився новими барвами. Геній Миколи Гуровича Куліша перекинув місток між епохами й доки будуть жити Мини, що роду не пам’ятають, буде ця п’єса актуальною. Сюжет комедії гострий, напружений,а його герої непередбачувані у своїх вчинках, типові, і разом із тим неповторно-самобутні.

З історії комедії

За спогадами сучасників, Микола Куліш дуже обережно поводився зі словом, не терпів використання “не тих” слів, а українську мову знав дуже добре й високо цінував її, стверджуючи, що таких багатих та соковитих мов, як його рідна, дуже мало на світі. Тому, мабуть, М. Куліш написав п’єсу ” Мина Мазайло “, у якій порушив мовну проблему. Письменник був закоханий у красу, емоційність, виразність української мови й намагався боротися за її подальший розвиток. “Мина Мазайло” – одна з

Мина Мазайло ” – не водевіль, а сатирична комедія, з притаманним цьому жанру прийомом концентрації побутових деталей, використанням гіперболи, символіки, гротеску. Куліш-драматург належав до митців, здатних глибоко бачити суспільний грунт у найбанальніших побутових явищах. У комедії ” Мина Мазайло ” письменник прагнув зрозуміти, як діють, як відображуються в побуті сучасного йому міщанства важливі тенденції суспільного життя країни. У зв’язку з цим знаходиться й сюжетна основа твору, і типологія образів, кожен із яких є конкретною особою й водночас широким, майже символічним узагальненням.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Alla19801980