Предмет: Право, автор: paulinasvetlana1

Затримання особи, що вчинила кримінальне правопорушення.


наведіть життєвий приклад.​

Ответы

Автор ответа: lamasiass
0

ПРОДОВЖЕННЯ В КОМЕНТАРЯХ! ЧИТАТИ ДО КІНЦЯ!

Було сіє діло в далекому 2017 році в анархо-консервативній республіці "Андруш". Повертаючись ввечері з тренування по хокею на воді, я помітив деякі підозрілі рухи, котрі відбивались тінню із-за рогу будинку місцевого дяка. Його ще недавно постановили на парафію та громадою приставили нового титаря (що сталось зі старим - окрема історія). Сказати, що новий титар Харитін був підозрілою особою - звичайно ж громада такої думки не мала, інакше не доручили б йому титарство, алеее... щось в ньому було дивне, загадкове, хоча пояснення цьому я не мав....

Особа віку сьомого десятка була вдівцем, повновидним, мала двох дівчат на виданні, хазяйства було не багато, хоча мав велику силу курей (обожнював їх: кожну звав на ймення, мив, розчісував, вкладав на сідало спати та й частенько сам засинав поруч з ними під акомпанемент мелодій цвіркунів та солов'їв). Звичайно ж отримував титар чималої мзди від церкви, чим і мав собі на прожиття. Але повернімось до того вечора.

Насторожившись, я тишком-нишком підійшов до рогу будинку вищезгаданого дяка. Дяк був молодий семінарист, виднолиций, мав густі брови, темно-зелені очі та густі кучері. Постановили його до громади з чверть десятка років тому, коли він подавав прошення до митрополита. Митрополит послухав його, та й віддав парафію, адже тоді переводив старих попів з великих [парафій] на малі, а для молодих-освічених з сучасним підходом до служби Божої віддавав великі. Отримавши парафію на свої руки, почав молодий дяк вдосконалювати "церковні процеси", але притримувався принципу: "est modus in rebus" - є всьому міра. Звичайно ж залишив від низку сталих, консервативних речей, в тому числі й старого титаря:).

Про життя та діяльність молодого дяка за ці 2,5 роки можна багато розповідати, але "з'акцентую" увагу на подіях, котрі стались ввечері того дня. Заглянувши за ріг домоволодіння дяка, я звернув увагу на дивно відчинені віконні ставні. Підійшовши ближче та придивившись уважніше, я побачив, що вікно було розтрощене вщент, і уламки скла валялись на долівці (земляна підлога, вимазана глиною). Оглядавши все навколо, я почув скрип ставнів, котрі відкривались з протилежного боку будинку. Я відразу запідозрив щось неладне, та взявши до рук дрина, обійшов будинок з східного боку. В момент повороту за ріг будинку, я побачив об'ємний силует, котрий маячив у вікні. Як виявилось, це був титар Харитін, котрий скориставшись моментом відсутності власника домоволодіння, пробрався в житловий будинок, та викрав значну кількість чужого майна, спакувавши все в старий як сам лантух. Почувши чиюсь присутність біля будинку, він намагався поспіхом покинути місце кримінального правопорушення: зняти дерев'яну раму та вилізти через вікно в сінях. Але старий пень не врахував та не зіставив розміри власного тіла та розміри віконного проєму, котрий був на порядок менший за той, в який він вліз на початку. Результат цієї дії вийшов доволі цікавий: титар застряг.


lamasiass: Цей красномовний заголовок та частину сюжету можна було б використати як сюжет для німецького фільму специфічної категорії, але розставимо акценти на іншому. Мною, як добросовісним громадянином було прийнято рішення затримати правопорушника та доставити його до найближчого органу досудового розслідування. Доклавши неабияких зусиль, я звільнив його з щільних, невзаємних обіймів віконного проєму, після чого дідо подякував мені та згодився на мої умови. Пробудились рештки совісті в старого титаря.
lamasiass: Отже, відповідно до ч. 2 ст. 207 КПК України кожен має право затримати без ухвали слідчого судді, суду будь-яку особу, крім осіб, зазначених у статтях 482 і 482-2 цього Кодексу:
1) при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення;
2) безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.
lamasiass: Зміст ч. 3 ст. 207 КПК України наступний: кожен, хто не є уповноваженою службовою особою (особою, якій законом надано право здійснювати затримання) і затримав відповідну особу в порядку, передбаченому частиною другою цієї статті, зобов’язаний негайно доставити її до уповноваженої службової особи або негайно повідомити уповноважену службову особу про затримання та місцезнаходження особи, яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення.
lamasiass: Після повідомлення близьких людей титаря про його затримання та місце перебування, його реєстрації в журналі, роз'яснення прав та обов'язків та здійснення інших процесуальних дій; після внесення відомостей до ЄРДР та отримавши відповідну ухвалу слідчого судді, слідчий прибув на місце вчинення кримінального правопорушення. Він оперативно провів ряд слідчих розшукових дій з дотриманням вимог процесуального законодавства: допит титаря, допит дяка, допит мене як свідка, огляд місця події....
lamasiass: Титар щиро розкаявся, добровільно погодився співпрацювати зі слідством, тим самим сприяв розкриттю кримінального правопорушення. Чи ініціював слідчий проведення експертизи для встановлення матеріальних збитків - мені невідомо. Знаю лише, що кваліфікували дії титаря за ч. 2 ст. 15 КК та ч. 3 ст. 185 КК.
lamasiass: Така от цікава історія. Яке покарання йому призначили? Суд врахував, що за вчинення замаху на кримінальне правопорушення строк або розмір покарання не може перевищувати двох третин максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини цього Кодексу; взяв до уваги обставини, що пом'якшують відповідальність (в титаря їх кілька назбиралось).
lamasiass: Він же щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, добровільно відшкодував завдані збитки. Суд також врахував особу титаря (його вік, ставлення громади до нього, відсутню судимість...) та призначив йому більш м'яке покарання, ніж передбачено КК.
Відбувся старий титар лише штрафом.
lamasiass: І вправду кажуть старі люде: «На злодію шапка горить». Але я перефразую: «На злодію шапка горить, та й у вікнах частенько застрягають». Питання лиш в тому, чи не спричинить застрягання склад іншого кримінального правопорушення. 152 КК, наприклад.
lamasiass: Примітка: порядок кримінального провадження на території анархо-консервативної республіки визначається кримінальним процесуальним кодексом України. Законодавство анархо-консервативної республіки про кримінальну відповідальність становить Кримінальний кодекс України.
Похожие вопросы