Предмет: Окружающий мир, автор: Аноним

які харектиристики має зовнішнє ядро, Мантія, Земна кора

Ответы

Автор ответа: dispectko
0

Ответ:

Объяснение:

Ядро

Порівнюючи середню густину Землі (5513 кг/м3[2]) з середньою густиною верхніх частин земної кори (2670 кг/м3[4]), можна зробити висновок, що матеріали з великою густиною наявні в надрах Землі, зокрема в ядрі. Ще один доказ високої густини ядра дає сейсмологія. Сейсмічні вимірювання показують, що ядро ділиться на дві частини — тверде внутрішнє ядро з радіусом ≈ 1220 км і рідке зовнішнє ядро з радіусом ≈ 3400 км[5]. Густини знаходяться в межах від 9900–12200 кг/м3 у зовнішньому ядрі і 12600–13000 кг/м3 у внутрішньому[6].

Зовнішнє ядро відділяється від внутрішнього розривом Леманн-Буллен.

Мантія

Мантія Землі простягається до глибини 2890 км, що робить її найтовстішим шаром Землі. Тиск у нижній мантії сягає близько 140 ГПа (1,4·106 атм). Мантія складається з силікатних порід, багатих (у порівнянні із земною корою) залізом та магнієм. Високі температури в мантії роблять силікатний матеріал достатньо пластичним, щоб могла існувати конвекція речовини в мантії, що виходить на поверхню через розломи в тектонічних плитах. Плавлення і в'язкість речовини залежать від тиску і хімічних змін в мантії. В'язкість мантії коливається від 1021 до 1024 Па·с в залежності від глибини[7]. Для порівняння, в'язкість води складає близько 10−3 Па·с, а пеку — 107 Па·с.

Межею між ядром Землі та мантією є розрив Гутенберга[en].

Кора

Земна кора має товщину від 5 до 70 км. В залежності від складу, будови та деяких інших характеристик виділяють материкову та океанічну земну кору. Материкова кора є товстішою (від 25–45 км на платформах до 60–80 км в областях гороутворення), і поділяється на три шари — осадовий, «гранітний» і «базальтовий» (два останні розділяються поверхнею Конрада). Океанічна кора лежить в основі океанічних басейнів, має товщину 5–10 км і, на відміну від материкової земної кори, не має «гранітного» шару.

Межею між земною корою та мантією є поверхня Мохоровичича.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: salimovdaniyar21
о кылым 6-тапсырма. Мәтінді оқы. Мәтіндегі ақпарат туралы қосымша материал жина. Сұрақтарға жауап бер. Қазақ халқы да айналадағы әлемді қиял-ғажайыптармен байланыс- ырған. Оның дәлелі – қиял-ғажайып ертегілері. Айналадағы құбылыс- ардың бәрін жанды, киелі деп қабылдаған түсініктен, табиғат сыр- нарын білсем екен деп армандаған халықтың ой-тілегінен көптеген қиял-ғажайып ертегілері туған. Ертегідегі кейіпкерлер адам еңбегін жеңілдетсек, жақсы өмір сүрсек деп армандаған. Осы армандары мен қиялдарын ертегі арқылы жеткізген. Қиял-ғажайып ертегілерінің жағымды кейіпкерлері қарапайым ең- бек адамдары, аңшы-мергендер, бақташы-малшылар болып келеді де, жағымсыз кейіпкерлері жалмауыз кемпір, жетібасты айдаһар, коркау қасқыр және т.б. болып келеді. Жағымды кейіпкерлері адамдарды Шлык жасауға шақырып, табиғаттың дүлей күштерімен арпалыс- оплерінің іс-әрекеттері адамға сатқындық жа касиеттердің жамандықпен ты болса да​
Предмет: Физика, автор: alihan76