1. Де влаштувався на ночівлю Павлусь? 2. Чим повечеряв хлопець першої ночі, коли їхав у Крим? 3. Чий це портрет: високий чоловік "з люлькою в зубах. Чоловік був одягнений у подертій брудній одежі і мав на голові татарську шапку. На ногах у нього були постоли, обв'язані мотузками. Лице чорне, пожовкле та розкуйовджена чорна борода... Уся зброя - довгий ніж за поясом"? Кому належать ці слова: "Продав ти мене, юдо, Бог тебе певно покарає"? Кому сказані? Як Бог покарав грішника? 5-6. У татарському рабстві Павлусеві зустрівся невольник-українець, який дає характеристики своїм начальникам. Назвати їхні імена: а) "Старий ... - добрий чоловік, та його більше нема дома, ніж є"; б) "гордий і ненавидить нашої віри"; в) " а цей ... потурнак - то сам чорт". 7. Як Павлусь потрапив до Девлет-гірея в Бахчисарай? 8-9. Переказати, як Павлусь обманув Девлет-гірея, аби той наказав розшукати його сестру Ганнусю. 10. Якої пори року був привезений Мустафа-ага з України? 11. Коли, за яких обставин Павлусь зізнався, що збрехав Девлет-гірею? 12. Хто такий Остап Швидкий?
Української літератури
Ответы
Відповідь:
1. В печері на березі річки. цитата: "Випаливши печеру, він приніс сюди своє сідло і лагодився спати".
2. Павлусь спіймав і спік на вечерю рибу. Цитата: "Павлусь не тямив, чи йому щось так смакувало, як оця риба. Тепер помолився, вкрився кожухом і заснув безжурно".
3. Це портрет харциза Карима
4. Це слова належать Павлусеві і крикнув він їх услід Каримові який обдурив хлопця і продав його в рабство. Цитата: "— Який він мені у чорта тато! — кричав сердито Павлусь, а наздогін харцизові гукнув: — Продав ти мене, Юдо. Бог тебе напевно покарає!"
5-6. Цитата: Старий Сулейман добрий чоловік, та його часто нема дома, Мустафа гордий і ненавидить нашу віру, а цей потурнак Ібрагім то сам чорт.
7. Слуги Дівлет-гірея за його наказом розпитували у всіх українців-невільників чи невідомо їй щось про долю єдиного ханського сина Мустафи. Павлусь сказав, що йому він може розказати хану про долю його сина, але лише йому особисто. Тому мулла забрав хлопця до Бахчисараю Цитата: "— Не тобі скажу, а твому панові.
Мулла закусив губи.
— Цього невільника забираю зараз до його милости Девлет-ґірея Ібрагіма. Від тепер він під моєю рукою".
8-9. Павлусь дорогою до кримської столиці придумав план як перехитрити Дівлет-гірея. Він підтвердив те, що дійсно Мустафа-ага зі своїми головорізами напав на його рідне село і пограбував. Підтвердив, що на татарський загін напали козаки, щоб відбити полонених. Але що саме сталося з сином хана може знати лише його сестра Ганнуся, яка в полоні у татар. Цитата: "— Я скажу правду, лише не доповім усього, бо сам не знаю. Я бачив на вічі Мустафу-агу в бою, але що відтак з ним сталося, це знає моя сестра Ганна Судаківна".
10. Мустафа-ага повернувся в рідну домівку взимку.
11. Павлусь зізнався у своїх хитрощах лише тоді, коли Мустафа-ага повернувся додому і здивовано запитав, як Ганнуся могла знати, що його полонили, якщо вона була в обозі, який вирушив в Крим ще до битви з козаками.
12. Остап Швидкий- український невільник в домі татарина Сулеймана-ефенді. Саме Остап лікував рани Павлуся після того, як його покарали, навчав як поводитися в неволі.
Пояснення: