Предмет: Химия,
автор: ekmzyf406
У ВОДІ, ОБ’ЄМ ЯКОЇ 200 МЛ, РОЗЧИНИЛИ 0,2 МОЛЬ КАЛІЙ ОРТОФОСФАТУ.
ВИЗНАЧТЕ:
А) МАСУ ЙОНІВ К+;
Б) МАСОВУ ЧАСТКУ ЙОНІВ К+ В ОТРИМАНОМУ РОЗЧИНІ.
Ответы
Автор ответа:
5
Ответ:
Объяснение:
Складемо рівняння дисоціації:
0,2 моль 0,6 моль 0,2 моль
K₃PO₄ = 3 K⁺ + PO₄³⁻
n= 1 моль n= 3 моль n = 1 моль
Всього в розчині 3 моль йонів K⁺ і 1 моль йонів PO₄³⁻
Обчислимо їхні маси:
М( K⁺) = 39 г/моль
М( PO₄³⁻) = 31 + 16 * 4 = 95 г/моль
m( K⁺) = n( K⁺) * М( K⁺) = 0,6 * 39 = 23,4 г
m(PO₄³⁻) = n(PO₄³⁻) * М(PO₄³⁻) = 0,2 * 95 = 19 г
Загальна маса розчину складає:
m(р-ну) = 200 + 23,4 + 19 = 242,4 г
Обчислимо масову частки йонів в розчині:
w(K⁺) = m(K⁺) /m(р-ну) * 100% = 23,4/242,4 * 100% = 9,65%
Похожие вопросы
Предмет: Немецкий язык,
автор: v39736623
Предмет: Українська мова,
автор: hannakartashova777
Предмет: Биология,
автор: vladabakumenko50
Предмет: Английский язык,
автор: Аноним
Предмет: Русский язык,
автор: 5y4wt4