Предмет: История, автор: Аноним

написати про середньовічних селян,їх звичаї і чим вони займались
СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!ДАЮ 15 БАЛЛІВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответы

Автор ответа: kovalskaeva
1

Ответ:

Община. Селяни жили общиною (громадою). Саме колектив допомагав вижити у скрутних обставинах. Разом селяни орали, сіяли, збирали врожай. Разом поклонялись одному святому. Разом боролись з свавіллям сеньйора. Община розподіляла землю, доглядала за вдовами і сиротами.

Община розприділяла між окремими господарствами повинності, які призначав селу її сеньйор. Община часто вибирала свого старосту, будувала церкву, утримувала священика, слідкувала за станом доріг та й взагалі за порядком на своїх землях. Свята на селі також влаштовувались коштом громади. Весілля чи похорони були також спільною справою. Найстрашніше покарання — вигнання з общини. Така людина — ізгой позбувався всіх прав і не міг розраховувати на захист. Доля його майже завжди була сумною.

Територія общини до і після формування феодальних відносин

Господарство. Приблизно з 8 століття (епоха Каролінгів) поширилось новинка, яка суттєво вплинула на урожайність зернових. Це було трипілля. Вся орна земля ділилась на три поля рівних розмірів. Одне засівалось яровими, інше — озимими, а третє залишалось відпочивати. Наступного року поля змінювалися. Землі при такій системі менше вичерпувались. До того ж стали використовувати гній. У кожного господаря була своя смуга землі на кожному з трьох полів. Черезсмужно лежали також землі сеньйора і церкви. Їм також доводилось коритися рішенням общинних зборів: як використовувати в цьому році те чи інше поле, коли пасти худобу тощо. У цей же час було придумано хомут і підкови. Це дозволило використовувати коней не лише на війні.

Сільський коваль

Ремесло. Селяни не лише обробляли землю. В селі завжди були свої ковалі та мельники. Їх поважали - недарма саме вони - герої казок та страшних легенд... Млини були водяними, вітряки з’явились приблизно у XIII ст.

Зрозуміло що були й гончарі, а жінки займались ткацтвом. В селах по мірі необхідності добували залізо, робили з рослин фарби. Таке господарство, у якому все необхідне виробляється для споживання, називається натуральним.

Місце й час. Світ селянина був обмежений найближчим лісом чи річкою. Що за краї лежать далі, що там відбувається, селянин міг не знати, або уявляти найнеймовірнішим чином. Час у селі йшов по колу: за оранкою - жнива, за жнивами — оранка. Люди в селі живуть «як при батьках і дідах». День не поділявся на години: люди або «прислухались» до шлунку — «між обідом і вечерею», або ж орієнтувалися по сонцю на небі.

Заняття селян: оранка, жнива, розведення худоби

Новини були місцевими. Зрідка проїде купець на ярмарок, паломник чи жебрак розкаже про небачені дива. Читати крім священика в кращому випадку вміли один-два чоловіка. Тай як читати селянину, якщо навіть Біблія — латиною.


Аноним: Велике дякую,але можна будьласка це все скорочено щоб вишло 4-6 речень? Буду дуже вдячний
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: gtavacc
Распределите номера предложений в колонки в зависимости от пункта правила (35 баллов)

1.Молодость как песня жаворонка.
2.Человек создан для счастья как птица для полета.
3.Девушка сидела как на иголках.
4.Большая душа как большой костер издалека видна.
5.Луг как изумрудный бархат.
6.Она поступила с нами не как хозяйка дома.
7.Пыль поднялась над дорогой как столб.
8.Эту погоду я воспринимаю как счастье.
9.С юга как из печки пахнуло теплом.
10.Измайловский парк известен как царская усадьба.
11.Он постоянно что-то изучал как человек любознательный и
всегда стремился узнать побольше нового.
12 Вспаханные поля лежат черные как бархат.
13 Он не глуп, умен как змий, ловок как кошка, храбр.
14 Из-за болезни он был бледный как смерть.
15.Что-то в углу как будто забелело.
16 На выставке были представлены картины таких художников
как: Левитан, Брюллов, Репин и другие.
17.Я советую не как учитель и наставник, а как представитель
вашего поколения.
18.Как капитан корабля он всегда был в центре событий и почти
не спал все это время.
19 По пруду как лебедь красный плавает синий закат.
20 Береги его как зеницу ока.
Предмет: Українська мова, автор: dfgcgh