Запропонуйте власні ідеї щодо об’єднання зусиль людства задля призупинення знеліснення сельви.
Ответы
Ответ:
1) Треба знайти альтернативне джерело паперу й будівельних матеріалів.
2) Треба запровадити офіційну заборону з великими штрафами.
3) Треба постійно охороняти зони амазонської сельви.
Объяснение:
Амазонія палає — і з кожним деревом зникають надії на стримання глобального потепління. На відміну від масштабних пожеж у Сибіру, Канаді, Алясці та Гренландії, тут винуватець відомий — президент Бразилії Жаїр Болсонару та його політика агресивної експлуатації лісів Амазонії. Але міжнародна спільнота безсила змусити Болсонару відмовитися від руйнування однієї із найважливіших для планети екосистем.
Станом на 27 серпня, цього року в бразильських лісах Амазонії зафіксовано понад 40 тисяч пожеж. Це на 128% більше, ніж за аналогічний період минулого року, та на 58% більше середнього показника за останні 5 років. Але все ж менше за рекордні 2004 та 2005 роки, коли у сельві за весь рік реєстрували близько 215 тисяч пожеж.
І хоча ліси Амазонії горять кожного року, зараз є принаймні дві причини бити на сполох.
По-перше, якщо раніше масштаб пожеж частково пояснювався засушливою погодою, цього року таких передумов немає.
Як переконує італійський науковець Джорджо Вак’яно, пожежі є на 99% рукотворними. Супутникові світлини показують, що більшість пожеж відбуваються на межі лісу та господарських ділянок.
Бразильська дослідниця Амазонії Еріка Беренгер підкреслює, що пожежа є лише останнім етапом очистки землі від лісу. Фермери свідомо підпалюють його, щоб на звільненій від дерев території випасати рогату худобу або вирощувати сою.
По-друге, пожежі є наслідком політики президента Бразилії Жаїра Болсонару.
Як і його колега зі США Дональд Трамп, Болсонару з недовірою ставиться до вчених та заперечує глобальне потепління. Болсонару хоче відкрити Амазонію для масштабної агропромисловості та видобування корисних копалин — і вважає механізм захисту довкілля перешкодою.