Очень легко 7 клас сссрооочнооооооооо!!!!!!!даю 100 балов
![](https://files.topotvet.com/i/35d/35d25efe6cffa376f6e536b8a9ab92b3.jpg)
Ответы
Ответ:
все написа в таблиці ..............
![](https://files.topotvet.com/i/700/700d14334ad7866990d6d8c240a7898c.jpg)
Объяснение:
1. Вона лежить у всіх півкулях (північній, південній, західній, східній). Африка лежить в екваторіальному, двох субекваторіальних, двох тропічних та двох субтропічних поясах. Материк простягається із заходу на схід в північній частині на 7500 км, а з півночі на південь – 8000 км
2. Майже всю Африку на північ від екватора займають рівнини і плато Сахари і Судану, серед яких у центрі Сахари піднімаються нагір'я Ахаггар і Тібесті (гора Емі-Куси, висота 3415 м), у Судані — плато Дарфур (гора Мара, 3088 м).
3. клімат Африки тропічний, у Північній півкулі пустельний, дуже сухий. У Сахарі кількість опадів зменшується до 100 мм і менше на рік; Східна Сахара - найсухіший район Африки (10-20 мм опадів на рік).
4. Ближче до екваторіальних лісів, у вологих саванах, де період дощів триває до 9 місяців, а річна кількість опадів складає 1 200 мм, панує високе різнотрав’я. Особливо виділяється висока слонова трава, що сягає 3 м. У сухих саванах вологий період скорочується до 5 місяців, а річна кількість опадів до 500 мм. Трави стають розрідженими і низькорослими. Дерева і чагарники мають пристосування для захисту від засухи. В одних листя дрібне і жорстке, щоб менше випаровувати вологи, в інших – товсте і м’ясисте, щоб запасати воду.
Поміж трав поодинці чи групами ростуть невисокі дерева. Типовим деревом саван, можна сказати їх візитною карткою, є баобаб. Цей ендемік Африки якнайкраще пристосувався до тамтешніх умов: його довге коріння глибоко проникає в землю, а надзвичайно м’яка деревина, що заповнює товстелезний стовбур, просочується водою, створюючи її запас. Кора баобаба – дивовижне вогненепроникне пристосування проти пожеж, які нерідко трапляються у сухий сезон. В савані ростуть також мімоза та різноманітні пальми – віяльна, фінікова, пальма дум.
Там, де вологий сезон скорочується до 3 місяців, трав’яний покрив стає ще більш розрідженим і низькорослим. Там ростуть невисокі акації із зонтикоподібними кронами та колючі чагарники. Уздовж річкових долин поблизу води смугами ростуть густі ліси, які називають галерейними.
Савана, вкрита травою, є чудовою кормовою базою для великої кількості травоїдних копитних тварин. Найбільше серед них антилоп: від карликових до великих канна і гну. Поруч з ними пасуться газелі і африканські дикі коні – смугасті зебри. Темні й світлі смужки на їх тілі допомагають маскуватися, розмиваючи обриси тварини серед високих трав. Довгошиї жирафи об’їдають листя акацій. Жираф – найвища тварина на Землі. Його зріст сягає 5 м. Та не зважаючи на свою висоту, жираф може бігати зі швидкістю 55 км/год, що є чи не єдиним способом порятунку від ворогів. Природа нагородила цю тварину ще й надзвичайно тонким нюхом і слухом та гострим зором, щоб вижити у небезпечному світі саван.
Найбільшими ж травоїдними тваринами саван є слони, буйволи, носороги, бегемоти.
5. Африка відчуває на собі вплив численних проблем, пов’язаних із екологічними викликами сьогодення: деградація орних земель та ерозія ґрунтів, знеліснення (особливо в зоні тропічних лісів), зникнення рідкісних видів флори й фауни, зокрема через браконьєрство, забруднення внутрішніх та океанічних вод і багато іншого – усе це глобальні загрози, до яких африканські країни виявляються особливо чутливими.
6.
Понгола
Серенгеті.
парк Масаї Мара
Нгоронгоро,
Цаво
Найробі
Парк Крюгера
Непрохідний ліс Бвінді.
Махали-Маунтинс
Етоша
Амбоселі
Водоспад Вікторія