Предмет: Биология, автор: kenkanekiiii993

Чим поведінка людини відрізняється від поведінки тварин?

Ответы

Автор ответа: alexmarch1122
0

Ответ

Объяснение: тому що тварини нерозуміють себе: коли вони мають бажання з'їсти то вони вас з'їдчть й не подявляться

Автор ответа: karinaaaa00
0

Объяснение:

Багато тварин кмітливі. Одні – в більшій мірі, інші – в меншій. Наприклад, одного разу був проведений такий експеримент: у великій кімнаті був встановлений стіл в півметра висотою, який займав майже весь її простір. Лише уздовж стін залишався невеликий прохід, по якому вільно могла бігати собака, німецька вівчарка. Всякий раз, коли експериментатор котив по столу м’ячик, собака тут же підбігала до місця, куди той повинен був прикотитися. Завдання ускладнили, і м’яч стали катати під столом, щоб собака бачила кидок, але не бачила м’яча. Результат був як і раніше – собака знову бігла куди потрібно, «прораховуючи» його траєкторію. Ступінь вищої нервової діяльності у тварин, дійсно, гідна захоплення. Однак, на відміну від собаки, ми з вами тільки що провели цей експеримент без столу, без м’яча і навіть без собаки – в своїй уяві. В цьому і полягає здатність мислити абстрактно, без безпосередньої прив’язки до спостережуваних предметів і обставин.

2. Творчі здібності

Багато тварин здатні до творчої праці, наприклад – зводять дивовижні житла. Але роблять вони це відповідно до закладеної в них поведінкової програми, званої інстинкт. Людина ж постійно створює щось таке, чого раніше не існувало. Причому не обов’язково щось цінне прагматичне, як, скажімо, будинок або табурет. Архітектура, живопис, скульптура, музика, танець, будь-які види справжньої творчості завжди служать єдиній меті – самовираження творця. Людина створена за подобою Творця, і тому не може не творити. Той, хто віртуозно відтворює художні вироби, але при цьому не відображає в них себе, може прославитися як прекрасний ремісник, і навіть заробити на цьому деякий капітал. Але справжній художник ніколи не зробить двох однакових творів, навіть на межі бідності.

3. Мовні здібності

Тварини обмінюються сигналами. Під керівництвом людини окремі з них здатні освоїти невеликий лексикон. Але він ніколи не виходить за межі конкретних (тобто пов’язаних з предметами) понять. Про граматичні конструкції (типу «я, було, пішов») або рекурсії («Бобик вирішив, що Тузик вважає, що Шарик неправий») мова не йде зовсім. І це ми ще не говорили про аналогії, алегорії і, тим більше, не зачіпали сферу поезії. Людина ж за допомогою мови здатна не тільки передавати абстрактні ідеї (такі як «осяяння», «перпендикуляр», «вічність», «порятунок») або повідомляти факти, а й описувати почуття, запахи, смакові відчуття, емоційні переживання. Більш того, мовна комунікація допомагає людині пізнавати Бога. «Віра від слухання, а слухання через Слово Христове» (Римлянам 10:17). Бог-Слово відкривається через слово Своє, і ми за допомогою слова проповідуємо Його.

4. Громадський характер

Людина немислима поза сукупностю відносин. Марксисти навіть, через брак сутнісних критеріїв, визначали поняття «особистість» описово – як «сукупність суспільних відносин». Але громадський характер людини не зводиться до набору запрограмованих рольових функцій, як у соціальних тварин типу мурах або бджіл. Для людини важливо належати комусь іншому. Йому недобре одному.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: allakozak29
Предмет: Русский язык, автор: serezhenkakomarov00
Предмет: Музыка, автор: dashacherepanova981