Предмет: Литература, автор: pekarskadasa007

«Шевченко був для народу величним прикладом справедливостi i самозречення». У формі твору-роздуму доведи або спростуй цю думку. Озаглав роботу. Допоможіть будь ласка ​​допоможіть будь ласочка

Ответы

Автор ответа: agurcovalera
0

Ответ:

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

Народився в сім'ї селянина 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 року в селі Моринці на Черкащині. Рано залишився сиротою. Грамоти навчився у дяка. У 14 років його взяли "козачком" до двору поміщика П.Енгельгарда, з яким переїхав спочатку до Вільно, а потім - до Петербурга. У 1832 р. Шевченка віддали "у науку" до художника В.Ширяєва. У 1838 році за пiдтримки К. Брюллова, В. Жуковського, О. Венеціанова, М. Вєльгорського, Є. Гребінки, І. Сошенка та інших Шевченка викупили з кріпацтва.

Того ж року його прийнято до Академії мистецтв, яку він закінчив у 1844 році. У 1843 та 1845 рр. Шевченко приїжджав на Україну i працював художником у Київській тимчасовій комісії з питань розгляду старих актів. У лютому 1847 року Т. Шевченка затверджено на посаду викладача малювання Київського університету. 24 березня 1847 р. за участь в діяльності Кирило-Мефодіївського товариства та за антисамодержавницькі поезії Т.Шевченка заарештовано та заслано до Орської фортеці Оренбурзького окремого корпусу з царською резолюцією про заборону писати i малювати. Під час заслання Шевченко як художник увійшов до складу експедиції, завданням якої було дослідження Аральського моря.

У 1857 році зусиллями друзів Т. Шевченка повернули з заслання й у 1858 році він прибув до Москви, потім до Петербурга. У 1859 році приїхав в Україну, але перебував під наглядом поліції. Йому заборонили постійно проживати в Україні і зобов'язали переїхати до столиці. Десятирічне заслання, хвороби призвели до передчасної смерті Т. Шевченка 26 лютого (за новим стилем 10 березня) 1861 року. Поховали його спочатку на Смоленському цвинтарі у Петербурзi, у травні 1861 року прах перевезли на Чернечу (тепер Тарасову) гору поблизу Канева.

Т. Шевченко почав писати вірші у другій половині 30-х років. У 1840 році в Петербурзі вийшла його перша збірка поезій "Кобзар", у 1845 році - героїчно-романтична поема "Гайдамаки". В 1843-45 роках він написав цикл поезій "Три літа" (центральним твором якого є "Сон"), поему "Кавказ", послання "І мертвим і живим…", поезії "Чигирине, Чигирине", "Великий льох", "Стоїть в селі Суботові" та ін., в яких гостро виступив проти соціально-національного гноблення українського народу. Під час ув'язнення писав вірші, які згодом об'єднав у цикл"В казематі". У 1854-1858 роках написав російською мовою повісті "Музикант", "Художник", "Нещасний", "Капітанша", "Близнята". Останніми прозовими творами Т. Шевченка є повість "Прогулянка з задоволенням і не без моралі" (1856-1858) та щоденникові записи "Журнал". В Україні у 1858 році Т. Шевченко написав низку високих зразків інтимної та пейзажної лірики. Кілька творів Т. Шевченка цього періоду опубліковано в журналі "Основа" та альманасі "Хата".

Т. Шевченко є одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів (втрачено бiльше 160). У 1859-1860 роках виконав офорти з творів зарубіжних та російських художників, за які отримав звання академіка гравірування.

Ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам'ятники, його твори перекладені майж е на всі мови світу, його ім'ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста. Національна опера України, Київський національний університет, центральний бульвар міста Києва носять ім'я видатного сина українського народу - Тараса Шевченка.

Особлива подяка О. Ю. Нечипоруку

за допомогу у написанні

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Аноним
помогите пожалуйста
1. Ответьте на вопросы.
1. Как образуется страдательный залог? Дайте общую формулу.
2. С помощью какого предлога можно указать исполнителя действия в
предложении с страдательным залогом?
3. Какие временные формы не используются в страдательном залоге?
4. Приведите 3 примера глаголов, которые не могут использоваться в
страдательном залоге. Почему они не имеют такой формы?
5. Какие есть особенности в образовании страдательного залога с фразовыми
глаголами?

2. Поставьте глаголы в указанную форму, если это возможно:
1. Present Simple Passive для глагола “write”
2. Past Perfect Passive для глагола “send for”
3. Future Perfect Passive для глагола “have”
4. Present Continuous Passive для глагола “pay”
5. Future Perfect Continuous Passive для глагола “lose”
6. Past Continuous Passive для глагола “tear”
3. Укажите правильную форму.
1. The letters ................. (type) at the moment.
А) are being typed В) are typed C) are typing
2. The work ................. (make) tomorrow.
A) is made B) will be made C) will make
3. Emergency team ................. (already/set up) all over the city.
A) have already been set up B) has already been set up C) already has been set up 4.
The meals ……….. (cook) by her until the guests came.
A) have been cooked B) was cooked C) had been cooked
5. We ….… (teach)to be polite and friendly to other people.
A) have taught B) are taught C) be taught
6. My best friend …… me about his wedding.
A) was informed B) informed C) has been informing
4. Переведите:
1. Не переживай. За доктором уже послали.
2. Когда этот дом будет построен? – Не знаю. Его строят уже 5 лет.
3. Лужайку стригут каждую неделю.
4. Оценки за это задание будут выставлены как за контрольную работу.
5. Почему над ним смеются? – Он опять сказал какую-то глупость.