Предмет: Другие предметы, автор: arturdzandzava7

як назвав романську архітектуру великий французький скульптор огюст роден?​

Ответы

Автор ответа: syperpyps10
1

Рома́нське мисте́цтво також Романіка — стиль та однойменна епоха у мистецтві середньовічної Європи від дороманики до готики; охоплює живопис, скульптуру і архітектуру. Хронологічно у різних частинах Європи її генезис та панування відрізняється — у архітектурі воно стає помітним з 1000 року, а кінець та перехід до готики відбувся протягом XIII ст. (у Франції трохи раніше - вже у 1130 році)

Романіка вважається першою великою загальноєвропейською епохою у мистецтві після падіння Риму у 5-му ст. і, таким чином, кінця античності. У архітектурі типовими рисами романських будівель вважаються круглі арки, невеликі круглі аркові вікна, стовпи з блокоподібними капітелями та товсті стіни з підкреслено масивними кам'яними блоками; так що будівля нагадує фортецю. Плани поверхів і будівлі слідують простим геометричним формам.

Саме фахове поняття «романіка» (фр. l'art roman) у науковий та загальномовний обіг у 1820 ввели французькі історики, археологи та мистецтвознавці Шарль де Жервіль та Арсіс де Комон (Charles de Gerville, Arcisse de Caumont).

Автор ответа: mariyasulga
1

Відповідь:Великий скульптор, прекрасний знавець каменю Огюст Роден назвав романську епоху «важким мовчанням»

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: albinagromova2
Предмет: Українська мова, автор: aewares86
СРОЧНО ДАЮ 50 БАЛЛОВ




Вправа 2 Прочитайте речення, розкрийте дужки, запишіть правильно НЕ з дієприслівниками. Розставте правильно розділові знаки. Видiлiть курсивом дієприслівникові звороти та одиничні дієприслівники. 1. Собака лягає біля багаття кладе голову на передні лапи й (не)кліпаючи дивиться на вогонь. 2. Я (не)навиджу тих що (не)сіявши жнуть що садів (не)садивши плоди об їдають. 3. (Не)дооцінюючи силу і винахідливiсть греків перси потрапили B пастку. 4. Хлопці побігли на Вогники спотикаючись падаючи хакаючи (не)зводячи очей з жаринок. 5. Життя - це H терниста нива: (не)пройдеш ноги (не)вколовши. 6. (Не)добачаючи в темряві хлопець обережно намацував шлях палицею. 7. Високі (не)скошені хліба (не)дочекавшись хлібороба виблискували на сонці. 8. Дівчина схилилася на невисоке бильце канаи й заснула (не)зчувшись і коли. 9. (Не)покоячись про долю народу письменник завжди ставав на бік скривджених. 10. Краще зробити (не)обіцяючи ніж обіцяти і не зробити.​