Предмет: Українська мова, автор: tkackirill93

Допоможіть будь ласка написати вірно.
САМОПЕРЕВІРКА Словниковий диктант з теми «Особливості вживання прислівників»

Насамперед, все одно, спідлоба, до сьогодні, день у день, в цілому, тим часом, в разі, на днях, під силу, по можливості, передусім, на ходу, насамкінець, в основному, по-друге, по двоє, до побачення, по-новому, будь-який, кінець кінцем, врешті-решт, раз у раз, допізна, назустріч, зозла, порізно, на жаль, один по одному, будь-що-будь, по-господарськи, наразі, дотепер.​

Ответы

Автор ответа: tftu53712
1

Ответ:

Насамперед, все одно, спідлоба, до сьогодні, день у день, в цілому, тим часом, в разі, на днях, під силу, по можливості, передусім, на ходу, насамкінець, в основному, по-друге, по двоє, до побачення, по-новому, будь-який, кінець кінцем, врешті-решт, раз у раз, допізна, назустріч, зозла, порізно, на жаль, один по одному, будь-що-будь, по-господарськи, наразі, дотепер.

Пояснення:

1) НАСАМПЕРЕД, присл. Перш за все, передусім, найперше.

2) у слові все одно дефіз не ставиться пишеться розділово

3) СПІДЛОБА, присл. З-під насуплених брів; недовірливо, недоброзичливо

4) Замініть вислів до теперішнього часу на стилістично кращий варіант: дотепер, до сьогодні.

5) В прислівникових сполученнях, утворених повторенням того самого змінюваного слова в різних відмінках , усі частини пишуться окремо: кінець кінцем (Н. + Ор.), один одинцем, одним одно, раз у раз (Н. + Зн.), день у день, нога в ногу, час від часу.

6) В цілому – єдиний правильний варіант написання словосполучення. За граматичними правилами окремо пишуться прислівники утворені сполученням прийменника з повним прикметником чоловічого роду: в цілому, в основному. Якщо «в цілому» вживається як прикметник з прийменником, то така сполука теж пишеться окремо.

7) Конструкцію між тим, що вказує на час дії або протиставлення, замініть стилістично кращим варіантом: тим часом, а втім, а проте, прецінь.

8) В зарі окремо

9) Конструкцію на днях, що вказує на час дії, замініть стилістично кращим варіантом: (цими) днями.

10) До снаги, здужати і під силу, по сила

11) по можливості - Орфографічний словник української мови

12) ПЕРЕДУСІМ, рідше ПЕРЕДОВСІМ, присл. Перш за все, перше всього, в першу чергу; насамперед.

13) на/жаль; до/сьогодні; без/відома; сам/на/сам; будь/коли; на/ходу; не/сьогодні/завтра; по/перше; в/літку

14) НАСА‌МКІНЕЦЬ, присл. , розм. Під кінець, на завершення всього.

15) Три прислівники , утворені за допомогою прийменника в, пишуться окремо: в основному, в цілому, в середньому. Прислівники, утворені злиттям прийменника по з прикметником на -ому, -и, пишуться через дефіс: по-новому, по-сільському, по-батьківському, по-батьківськи, по-німецьки, по-вовчи.

16) ПО-ДРУГЕ, присл. Уживається як вставне слово при переліку на позначення другого пункту.

17) Прислівники, утворені сполученням прийменника по зі збірним числівником пишуться окремо: по одному, по двоє, по троє і т. д. Примітка.

18) Якщо прислівникову сполуку утворено за допомогою прийменника й іменника, у яких іменник звичайно зберігає своє конкретне лексичне значення й граматичну форму , то вони пишуться окремо: до побачення, до речі, до ладу, до лиха, до лиця, до пори, до пуття,до решти, до смаку, до смерті, до снаги.

19) ПО-НОВОМУ, присл. Не так, як раніш; інакше, ніж до цього; по-іншому. Товчуся по хаті, як джміль у вікно, і чую потребу переставити меблі, пересунути шафи і стіл, і стільці - все по-новому, все інакше (Коцюб., II, 1955, 410); По-новому живемо, по-новому ниви оремо (Укр.. присл.., 1955, 370).

20)За Правописом (§28 2. б) займенник будь-який пишеться з дефісом.

21) Кінець кінцем пишемо без дефіса, оскільки утворений повторенням одного й того ж слова: перший раз слово вживається в називному відмінку, другий раз це ж саме слово – в орудному відмінку.

22) Зрештою, врешті-решт, кінець кінцем і в кінці кінців

23)У прислівникових сполученнях, утворених повторенням того самого змінюваного слова в різних відмінках , усі частини пишуться окремо: один одинцем, одним одно, раз у раз (Н. + Зн.), день у день, нога в ногу, час від часу, один в один, сам на сам.

24) ДОПІЗНА, присл. До пізнього часу, до пізньої пори. Допізна чути було гомін по селі (Свидн., Люборацькі, 1955, 78); Щовечора й Катря допізна бувало сидить на призьбі (Головко, II, 1957, 233); Яблука тугі, червонобокі, допізна стоять (Кучер, Дорога.., 1958, 217).

25) НАЗУСТРІЧ. 1. присл. У напрямку, протилежному до того, в якому хто-, що-небудь рухається, наближається.

26) ЗОЗЛА, присл., розм. Розізлившись, зле, сердито.

27)ПОРІЗНО, присл. 1. Окремо, нарізно, поодинці.

28) “На жаль” – завжди пишеться окремо. Якщо ви раптом про це забули, нехай вам знадобиться підказка: між цими словами завжди можна розташувати ще одне слово (наприклад, на превеликий жаль).

29) прислівникові сполучення, де повторюються основи, між якими стоїть прийменник: день у день, рік у рік, час від часу, раз у раз, один по одному, сам на сам.

30) БУДЬ-ЩО-БУДЬ, присл. Те саме, що будь-що2. Будь-що-будь, а ти повік моя! (Фр., X, 1954, 67); Ним володіла одна думка.

31) ПО-ГОСПОДАРСЬКИ, присл. Те саме, що по-господарському. Звивалася [Мартоха] коло господарства, даючи лад і в хаті, і на дворі, та гукаючи на діти згрізна, по-господарськи

32) НАРАЗІ, присл., діал. Поки що, зараз. Всміхнувся [Леон] силуваним сміхом, не знаючи наразі, на яку відповідь здобутися (Фр., V, 1951, 330); - Наразі пані мусить ще якийсь час відпочивати, - мовив він, запинаючись (Галан, Гори.., 1956, 19);

33) ДОТЕПЕР, присл. До цього часу, до цих пір.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: artembabenko129