Предмет: Химия,
автор: Hfhgjr
обчисли масу етину, який можна отримати з 1725,84 г технічного кальцій карбіду, який містить 11 % домішок:
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m техн.(CaC₂) = 1725,84 г
w(домішки) = 11%
Найти: m(C₂H₂) - ?
Сладемо РХР:
CaC₂ + 2H₂O = Ca(OH) + C₂H₂
Знайдемо частку CaC₂ без домішок
w(CaC₂) = 100% - 11% = 89%
Обчислимо чисту масу CaC₂
m(CaC₂) = mтехн.(CaC₂) * w(CaC₂) : 100% = 1725,84 * 89% : 100% = 1536 г
М(CaC₂) = 40 + 12 * 2 = 64 г/моль
Знайдемо кількість речовини CaC₂ в сполуці:
n(CaC₂) = m(CaC₂ )/М(CaC₂) = 1536/ 64 = 24 моль
З РХР бачимо, що n(CaC₂) = n(C₂H₂) = 24 моль
Знайдемо масу етину
М(C₂H₂) = 12 * 2 + 2 = 26 г/моль
m(C₂H₂) = n(C₂H₂) * М(C₂H₂) = 24 * 26 = 624 г
Hfhgjr:
спасибо большое
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: gerasimovakira264
Предмет: Химия,
автор: zebrakjsem
Предмет: География,
автор: MaksSM2
Предмет: Математика,
автор: sonja200327
Предмет: Физика,
автор: muradalievasahanum