Предмет: Химия,
автор: naanhuu
️При згоранні органічної сполуки масою 8,4 г утворився вуглекислий газ масою 26,4 г та вода масою 10,8 г. Визначити молекулярну формулу сполуки , якщо відносна густина за киснем дорівнює 2,6437
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CxHy)= 8,4 г
m(CO2) = 26,4г
m(H2O) = 10,8 г
D(О2) = 2,6437
Знайти: CxHy-?
0,1 моль 0,6 моль 0,6 моль
CxHy + O2 = CO2 + H2O
1 моль х моль у/2 моль
Знайдемо масу сполуки :
Mr(CxHy) = D(О2) * М(О2) = 2,6437 * 32 = 84 г/моль
Визначимо кількість речовин
n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 8,4/84 = 0,1 моль
n(CO2) = m(CO2)/М(СО2) = 26,4/44 = 0,6 моль
n(С) = n(CO2)/n(CxHy) = 0,6 * 1/0,1 = 6 моль
n(H2О) = 10,8/18 = 0,6 моль
n(H) = 0,6 * 2/0,1 = 12 моль
Отже формула С6Н12 - гексан
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: abokova021
Предмет: Обществознание,
автор: liktiny
Предмет: Русский язык,
автор: ambetter
Предмет: Алгебра,
автор: Аноним
Предмет: Химия,
автор: sasha54587