Предмет: Химия,
автор: swaqw
ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСОЧКА ДУЖЕ СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛЛІВ.
обчисліть масу калій гідрооксиду необхідного для взаємодії з 400 грамами нітратної кислоти, якщо масова частка кислоти становить 20 процентів.
swaqw:
ОЙ СОРІ 50
Ответы
Автор ответа:
1
KOH+HNO3=KNO3+H2O
Розрахуємо масу нітротної кислоти в розчині нітратної кислоти:
w=(mр.р./mр-ну.)*100=20%
mр.р.=(w*mр-ну)/100=(20*400)/100=80 г
Розрахуємо молярні маси реагентів:
M(KOH)=39+16+1=56 г/моль
M(HNO3)=1+14+3*16=63 г/моль
Розрахуємо масу KOH з пропорції:
Х - 56 г/моль
80 - 63 г/моль
Х= (56*80)/63= 71,1 г
Відповідь 71,1 г.
Розрахуємо масу нітротної кислоти в розчині нітратної кислоти:
w=(mр.р./mр-ну.)*100=20%
mр.р.=(w*mр-ну)/100=(20*400)/100=80 г
Розрахуємо молярні маси реагентів:
M(KOH)=39+16+1=56 г/моль
M(HNO3)=1+14+3*16=63 г/моль
Розрахуємо масу KOH з пропорції:
Х - 56 г/моль
80 - 63 г/моль
Х= (56*80)/63= 71,1 г
Відповідь 71,1 г.
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нуHNO3) = 400 г
w(HNO3) = 20%
Найти: m(KOH) - ?
Знайдемо масу чистої HNO36
m(HNO3) = m(р-нуHNO3) * w(HNO3) : 100% = 400 * 20% : 100% = 80 г
М(KOH) = 39 + 16 + 1 = 56 г/моль
М(HNO3) = 1 + 14 + 16 * 3 = 63 г/моль
Складемо РХР:
х г 80г
KOH + HNO3 → KNO3 + H2O
n = 1моль n = 1 моль
М= 56 г/моль М = 63 г/моль
m = 56 г m = 63г
х г (КОН) - 80 г (HNO3)
56 г(КОН) - 63 г (HNO3)
m(KOH) = 56 * 80 : 63 = 71,11 г
Похожие вопросы
Предмет: Химия,
автор: anastasiachymiliak4
Предмет: Математика,
автор: help3211
Предмет: Математика,
автор: vova1234505
Предмет: Математика,
автор: KOTIKTOPEK
Предмет: Українська мова,
автор: koval2006igor