Предмет: Химия,
автор: u1yanka
Органічна речовина, масові частки Карбону, Гідрогену і Оксигену в якій відповідно становлять 52,2%, 13% і 34,8% має густину за воднем 23. Визначте молекулярну формулу цієї речовини.
Даю 50 балів!
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Объяснение:
Дано:
w(C) = 52,2% = 0,522
w(H) = 13% = 0,13
w(O) = 34,8% = 0,348
D(H2) = 23
Найти: СxHyOz -?
Знайдемо відносну молекулярну масу невідомої речовини:
М(СxHyOz) = D(H2) * М(Н2) = 23 * 2 = 46 г/моль
Знайдемо кількість речовин у сполуці:
n(C) = w(C) *М(СxHyOz) /М(С) = 0,522 * 46/12 =2 моль
n(H) = w(Н) *М(СxHyOz) /М(Н) = 0,13 * 46/1 = 6 моль
n(O) = w(О)* М(СxHyOz) /М(О) = 0,348 * 46/16 = 1 моль
С : Н : О = 2 : 6 : 1
Отже формула С2Н6О - етанол
Похожие вопросы
Предмет: География,
автор: NeilTube0
Предмет: Українська мова,
автор: gribkovabogdana22
Предмет: Математика,
автор: sanilazar271012
Предмет: ОБЖ,
автор: hosa7
Предмет: Русский язык,
автор: Barabulica